Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kábeles (modem nélküli)...

Krisz2 kérdése:

Kábeles (modem nélküli) netnél hogy lehet beállítani a wifit?

Figyelt kérdés
Azt írja (amikor a cd-vel próbálom konfigurálni)hogy nincs kapcsolat az internettel hívjam fel a szolgáltatót.

2012. ápr. 9. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:

A CD-t felejtsd el.

A modem/router nevezzük aminek jelenleg akarjuk konfiguráló oldalát kéne megkeresni. (Amúgy az az izé amit kaptál egy kábelmodem is.)


Valami 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 címeket próbálgass a böngészőben.

Be fog valahol jönni egy bejelentkező oldal.

Ott kellene belépni admin:admin vagy hasonló jelszóval. (Ha nem lett átállítva az alapértelmezett, akkor a neten van lista az alapértelmezett jelszavakról.)


Ott kellene megnézni a wifi beállításokat.

(HA van benne wifi is.)

2012. ápr. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lehet h én nem voltam elég világos de nem úgy értettem a modemet hanem :bejön a kábel a falon keresztül belemegy egy modembe onnan a routerbe és onnan a gépbe.Amúgy kösz de már megoldottam.
2012. ápr. 9. 13:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Modem az csak akkor nincs, ha UTP (CAT5/CAT5e/...) kábelen jön be a lakásodba egyből a gépbe/routerbe, vagy a gépednek van optikai hálózati kártyája, és az optikai kábel megy bele rögtön, de ha nincs ilyen hálózati kártyád, ehhez is modem kell, sőt, lehet, hogy annélkül is.
2012. ápr. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!