Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7 lapozófájlt kikapcso...

Windows 7 lapozófájlt kikapcsolhatom?

Figyelt kérdés

3Gb a lapozóm, és van 4Gb RAM-om, aminek kb. a fele szokott leterhelve lenni. Amikor tiltani akarom a lapozófájlt, ezt írja ki:


A lapozófájl letiltása vagy kezdeti méretének 200 megabájtnál kisebb értékre állítása rendszerhibát okoz, és nem biztos, hogy Windows elegendő adattal fog tudni szolgálni a probléma azonosításához. Folytatja a műveletet?


Annyit még hozzáteszek, hoogy játékra is használom a gépem, és nem a leggyengébbeket tolom.


Szerintetek leveetem 0-ra a lapozót ?



2012. ápr. 9. 21:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ennyire kevés lemezterületed van? Egy CCleaner talán többet is felszabadít. Nem javasolt a lapozófájl kikapcsolása, ahogy a rendszer se véletlenül hívta fel erre a figyelmedet.
2012. ápr. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Első! Nem is írt lemezterületről...

Egyébként abban igazad van, hogy nem véletlenül figyelmeztet az oprendszer. Hagyjál valamennyit...

2012. ápr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"Első! Nem is írt lemezterületről..."

Egyéb értelme nem lenne, max. helyfelszabadítás. Logikus gondolkodás egyes.

2012. ápr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ne arcoskodjál. Nekem az logikus, hogy 4 GB RAM mellett ne tornáztassa feleslegesen a vinyót. Ez is logikus nem!!!
2012. ápr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

500as vinyóm van, semmi köze a hely felszabadításhoz, és kérlek ne ezen vitatkozzatok ! Olvastam, hogy XP-nél már 3Gb ramtól ki lehet kapcsolni, de ez Win7, és több kell neki.

Amúgy azért kapcsolnám ki, mert fölöslegesen teszi rá a vinyómra, és a ramot olvasni sokkal gyorsabb, mint a HDD-t.

2012. ápr. 9. 21:53
 6/16 anonim ***** válasza:
Ez tévhit, okosan van az megírva, tudja, hogy mit kell RAM-ban és mit kell lapozófájlban tartani. A Superfetch-ről nem is beszélve. De igazából szemmel látható, hogy már eldöntötted, és bárki bármit mond, úgyis kikapcsolod. Tedd csak, ha gond lesz, majd visszakapcsolod.
2012. ápr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ha esetleg nem indul, csökkentettben el fog ?
2012. ápr. 10. 07:12
 8/16 anonim ***** válasza:

:))))


Nincs köze a helyfelszabadításhoz, nekem is ez tűnt logikusnak. Nekem is 4 GB RAM-om van és én sem értem, hogy minek neki a lapozófájl, mikor bőven elég lenne neki az a 4 GB. Szerintem sincs az a HDD ami felvenné a RAM-al a versenyt és ha már 4 GB RAM van, teljesen felesleges bármit is kitenni a HDD-re. Ezért értem meg a kérdező problémáját és ezek szerint ugyanarra gondolunk. Tehát egyikünk sem gondolkodik logikusan...


Kérdező: Attól hogy nincs lapozófájl, el kéne indulnia. Nehogy már ez kényszerítse térdre az oprendszert. Max indítod csökkentettbe és visszaállítod... Mondom én...

2012. ápr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Nincs köze a helyfelszabadításhoz, nekem is ez tűnt logikusnak. Nekem is 4 GB RAM-om van és én sem értem, hogy minek neki a lapozófájl, mikor bőven elég lenne neki az a 4 GB."


Persze, hogy nem érted, mert halvány fingod sincs a rendszer működéséről. Vannak adatok, amiknek nem kell gyorsan elérhetőnek lenni. Nincsenek használatban, csak le vannak foglalva a memóriaterületek. Ezeket tárolja a rendszer a lapozófájlban. Ha ezeket a felesleges dolgokat belerakod a RAM-ba, semmivel nem lesz gyorsabb a gép, mert ritkán használja csak, vagy éppen soha. Ellenben alaposan odavágsz a superfetch számára rendelkezésre álló helynek, és lelassulsz. Ergo a rendszer lassabb lesz, mint volt. Összeomlani nem fog, de mivel a programozónak szabad választása van, hogy milyen fajta memóriát használ, ha egy program kötelezően a lapozófájlba akar írni, akkor az össze fog omlani.


Érted már, hogy mi is a logikus?


(Még egy zárójeles megjegyzés, lapozófájl hiánya esetén összeomlásnál nem lesz crash dump, ez se éppen egy pozitív dolog.)

2012. ápr. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mondod te, aki már kipróbáltad ? Vagy csak találgatsz ? :)

Amúgy teljesen ugyan azt írtad le, mint ami az én véleményem :D

2012. ápr. 10. 18:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!