Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 7 lapozófájlt kikapcso...

Windows 7 lapozófájlt kikapcsolhatom?

Figyelt kérdés

3Gb a lapozóm, és van 4Gb RAM-om, aminek kb. a fele szokott leterhelve lenni. Amikor tiltani akarom a lapozófájlt, ezt írja ki:


A lapozófájl letiltása vagy kezdeti méretének 200 megabájtnál kisebb értékre állítása rendszerhibát okoz, és nem biztos, hogy Windows elegendő adattal fog tudni szolgálni a probléma azonosításához. Folytatja a műveletet?


Annyit még hozzáteszek, hoogy játékra is használom a gépem, és nem a leggyengébbeket tolom.


Szerintetek leveetem 0-ra a lapozót ?



2012. ápr. 9. 21:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Teljesen letiltottam a lapozófájlt, és se lassulás, se rendellenességek nem léptek fel, de a RAM-om is ugyanúgy 30-40% körül mozog alaphelyzetben, mint előtte. Nem furcsa ez egy kissé ? :O
2012. ápr. 10. 19:27
 12/16 A kérdező kommentje:

Most visszatettem, így állítottam be: 512-10000 MB

Gondoltam had menjen, nálam úgyis a teljesítmény a lényeg, nem a hely lefoglalása. De azt vettem észre, hogy pontosan 512MB-t foglal. Pedíg a max-ot 10000-re tettem, akkor miért nem megy magasabbra ? Eddig állandóan 3gigát foglalt...

2012. ápr. 10. 19:38
 13/16 anonim válasza:

Jó régi a kérdés, de azért hozzátennék is, meg kérdeznék is :)


1. Nincs olyan, hogy soha nem használ valamit, és belepakolja a lapozófájlba. Tehát ami van, azt olykor használja, ergo lassabban hozzáférhető. Aki az ellen érvel, hogy a rendszer gyorsabban működik csak a ram-ra hagyatkozva, az tájékozatlan, vagy rosszul tájékoztatott.


2. Gyorsulás akkor érhető el igazán, ha valami ki is használja a memóriát, mint mondjuk egy Minecraft. Ha csak a rendszer fut, egy chrome-mal meg böngészgetünk, háttérben fut a torrent, stb (mint nálam most), nemigen fogjuk tapasztalni, hogy hasítana bármi is (gyors programnyitogálásokra használjunk ssd-t). Nálam most így a lapozófájl 160 mega körül van, amit egy 200MB/s-es vinyó 3-4 másodperc alatt megküld, és persze itt csak háttérben való mozgásokról beszélünk, sehol nem kell 3-4 mp-et várnunk --> nincs sebességnövekedés.


Mindennek ellenére van értelme, mert aki nem csak netezget, hanem játszik, és estébé, annak fontos lehet. És ugye hasznos. Nade ehhez ugye hely is kell.

És itt jön a képbe a kérdésem, mennyi az annyi? Nincs egy atomerőművem, a Crysis 2 elfut a laptopomon minimum beállításon, 1366x768-as felbontáson, vagy a Minecraft is, de lapozófájl nélkül megmukorodnak :D 2Gb ramom van most. A kérdésem, mennyire bővítsem? 4, 6, 8? A fontos az, hogy el szeretnék kényelmesen férni lapozófájl nélkül, DE! nem szeretnék kihasználatlan területből sokat, mert sajnos nem vagyok milliomos, hogy 8Gb-ra költsek, ha nekem mondjuk 4 is elég lenne. Tehát induljuk ki ebből:

Fussanak a következők lapozófájl nélkül: Battlefield Bad Company 2, Crysis 2, Minecraft, Assassins Creed részek a 3-ig bezárólag. Mennyi is az annyi? :)


Ha valaki erre tévedne, és értelmes választ tudna adni, azt szépen megköszönöm :)

2012. nov. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Nekem a már picit leterhelt rendszerem eszik kb. 1,1 Gb memóriát.

Nem igen találkoztam még olyan játékkal, (Minecrafton kívül) ami a gyakorlatban 2 Gb-nál többet evett volna.

Ebből kiindulva elégnek kéne lennie a 4-nek.

2012. dec. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
utolsó: próbáld ki a Watch_Dogs-ot. Az megeszik bőven 4gb-t.
2014. okt. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Akkor még nem volt Watch Dogs
2015. júl. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!