Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy laptopnál szerintetek se...

Egy laptopnál szerintetek se normális ez a hőmérséklet? (MSI MegaBook ex623x)

Figyelt kérdés

Szóval már egy ideje hangosabb a laptop mint kéne most nyáron lesz 3 éves nem rég leszedtem az alját és kitakarítottam de nem oldódott meg a probléma. Felraktam pár programot és alapjáraton ezeket az értékeket adta:


[link]


hdd nem vészes, a gpu szerintem kicsit sok de a cpu főleg hogy mire leszedtem a 3 programot addigra már majdnem elérte a a 80°C


Majd elindítottam a böngészőt játszottam egy flash játékkal erre kb 20-30%-os terhelésnél ezek jöttek ki:


[link]


a játékkal kb 2 percet játszottam a cpu már 80°C felett volt a gpu 66°C és ez még közel se volt a 100%os terheléshez igaz hőmérséklet nem ugrott nagyot amivel nem is lenne bajom ha nem lenne mellette olyan hangja a ventillátornak mint valami turbinának.


Kicsi keresgélés utána a következővel szeretném orvosolni a problémát:


[link]


Szerintetek elég lesz vagy valamit még kéne tegyek a probléma ellen? Vagy ez laptopnál normális? Vagy esetleg másik ilyen hűtő?



2012. ápr. 10. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:

a hűtővel legfeljebb 8°C-ot tudsz csökkenteni.


nagyban függ a szobahőmérséklettől. 10 fokban sokkal kevésbé melegszik, mint mondjuk 20 fokban.


igazából nem lehet ezen segíteni, csak ha szétszeded, vagy legalábbis eltávolítod a memória és merevlemez védő burkolatát, és úgy rakod hűtőpadra.


notebook nem játékra való. Energiatakarékosság, nincs tisztességes hűtőfelület.

2012. ápr. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 lordsithlord ***** válasza:

Javaslom vidd be szervizbe egy újrapasztázásra és egy teljes kitakarításra.


Emlékeim szerint ez a típus hajlamos volt arra, hogy a ventilátorház köré begyűjtse a port, ami úgy összetömörült, hogy a végén egyáltalán nem engedett át levegőt. A 80 fokból kiindulva a pasztázás már garantáltan szükséges, a hangosabb működésből kiindulva pedig tuti, hogy a te géped is szépen összegyűjtötte a port a ventiházában.


Mindenképpen érdemes lenne szervizbe vinni, még mielőtt vagy teljesen meghalna a proci, vagy besülne a venti.


A külső hütő ezen a bajon sajnos nem fog segíteni, maximum 4-5 fokot, ha le tud nyomni, nem többet.

2012. ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lakásba max 23°C van szerintem ez nem valami magas mostanában a jó idő miatt a fűtés se megy a laptop is asztalon van rendesen tud szellőzni nincs a közelébe semmi hő termelő cucc.


Játszani nem nagyon szoktam vele sőt szinte nem is most csak kivétel volt de alapon a 55-65°C kicsit zavaró és a hangja is ha leszedem a burkolatot (egy burkolat alatt van a ram, cpu, hdd és gpu is) és oda helyezném a 3 ventilátort akkor lehetne lényeges hőmérséklet és zaj csökkenés?

2012. ápr. 10. 10:45
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben szervizbe akkor mindenképp elviszem még a héten. Mennyibe kerül egy ilyen takarítás és érdemes esetleg kivenni a hdd-t, ram-ot stb hátha valamit csereberélnének?


Igaz nem laptoppal de sajnos telefonnal jártam már így elvittem szervizbe mert valami baj volt a szoftverrel és mire visszaadták kicserélték az aksit ami alig bírt fél napot töltés nélkül előtte 4-5 napot kibírt azóta tartok minden ilyentől.

2012. ápr. 10. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez a hűtő van és teljesen meg vagyok vele elégedve. Hogy ha van elég szellőző nyílás a géped alján akkor érdemes venni egy ilyet, mert akkor jól tud hűteni. A kommenteknél valakinek 15fokkal hűvösebb a procija a padnak köszönhetően.
2012. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!