Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hibernálás után nem ébredt...

Hibernálás után nem ébredt fel a PC! Reset után fekete a képernyő, de se bios, se más nem jön be, csak a ventik zúgnak. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Megszűnt a pc kapcsolata az összes perifériával. Előtte semmi gond nem volt. Mi lehet a baj és mit tegyek? Több vinyó is van a gépben, egyiknek se volt semmi baja. Kérlek segítsetek!

2012. ápr. 16. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

kikapcs teljes áramtalanítás és lön csoda


kb 10 percet várj

2012. ápr. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem segített az áramtalanítás. Az alaplap már nem is csipog. Lehet, hogy egy hibernálástól tönkrement az alaplap?
2012. ápr. 17. 10:04
 3/11 anonim válasza:
100%

A hibernálástól egész biztosan nem megy tönkre.


Ha még nem vagy valamennyire járatos a pc szerelésében, inkább szervizt javaslok. Ha bízol a tudásodban, akkor húzz le minden jelenleg 'felesleges' eszközt az alaplapról, csak egy memóriamodul, proci, táp, vgakártya maradjon rajta. Nézd meg, hogy így ad e képet. Ez a legalapabb konfig, hogy visszajelzést kapj a monitoron. Ha nem ad képet, akkor lehet kontakthibát keresni. Ha eztán sem indul, jöhet egy biosreset, ha eztán se, lehet aggódni valamilyen hw hiba miatt. Ennek legegyszerűbb kiderítési módja a kereszttesztelgetés - működő kompatibilis alkatrészekkel ki kell próbálni minden lehetséges verziót. Árulkodó jel lehet egy felpúposodott kondi vagy elfüstölt tekercs/chip.


Sok alaplapra vagy lehet hangszórót csatlakoztatni (általában a házhoz jár) 'Speaker' vagy 'SPK' jelöli a csatlakozótüskéit (2 vagy 4 tüske egy sorban), vagy már alapból rá van forrasztva. Az alaplap leírásában is feltüntetik. Nem írtad, h csipog -e. BIOS/alaplapfüggő a visszajelzése a különböző hibákra (memória hiányzik, vga kontakthiba, stb...). Nem garantált, hogy az is a baj, de legalább támpontot nyújthat. :)


Ha eljut addig, hogy bootlemezt kér, akkor lehet egyesével visszadugni a fentebb 'feleslegesnek' jelölt hw-eket és megnézni mindegyik után, hogy melyik a ludas.

2012. ápr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
upsz, átsiklottam a márnemiscsipog írásodon, de utólag már nem lehet módosítani.
2012. ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

*akkor húzz le minden jelenleg 'felesleges' eszközt az alaplapról


és a tápegységről is, mert lehet h nem bírja a terhelést.

2012. ápr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mindent lehúztam szép sorban, se csipogás, se kép, csak a feketeség. Az a baj, ha szervízbe viszem, lehúznak rögtön 5 ezer forinttal és még sehol sem tartok: abból inkább szívesebben vennék új alkatrészt...


Ki a legvalószínűbb ludas, az alaplap?

3 éve már kipurcant az előző táp, de akkor egyáltalán nem így viselkedett a gép.

2012. ápr. 18. 23:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha közel laksz akkor szívesen megnézem

a biost probáltad resetelni?

2012. ápr. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pesten lakom,a déli részén. Nagyon jó lenne ha meg tudnád nézni. Sajnos annyira nem értek hozzá, hogy merjek egy bios resetet csinálni.. :(
2012. ápr. 19. 00:23
 9/11 A kérdező kommentje:

pc_platinium.


Légyszi írj egy privátot, hogy melyik környéken vagy...hátha el tudom vinni a gépet, hogy belenézz :-)

2012. ápr. 19. 00:24
 10/11 anonim válasza:

Sziasztok!

Talaltatok megoldast a problemara?

Jelenleg en is ezzel szenvedek most.

Mar darabokra szedtem, megprobaltam mindenhogy, le.is aramtalanitottam teljesen, de nem akar beindulni.

2013. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!