Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most vettem egy 2.5 éves...

Most vettem egy 2.5 éves samsung 7200 as fordulatú vinyót és nagyon rezeg. Talán csapágyas?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 16. 23:04
 1/1 cipi8 ***** válasza:

Hát ha nem a házzal rezonál össze akkor lehetséges hogy csapágyas lesz, erre már ne nagyon tárolj le fontos dokumentumokat és fájlokat! Úgy a legegyszerűbb kideríteni hogy kiveszed a gépházból és bekapcsolod úgy hogy nem ér össze a vinyó és a gép fém váza össze! A gép mellé rakod ameddig a kábelek engedik és aláraksz valamit ami nem fém, én pl. idegen vinyó esetében DVD tartó műanyag hengerre szoktam tenni! Ha akkor is kerreg berreg az csapágy, ha nem akkor csak rezonál a gépházzal ezt könnyen lehet orvosolni, lehet kapni rezgés gátló gumi keretet vagy gumis beépítő keretet, én egyszer házilag barkácsoltam gumi alátétet a csavarokra és az is jó volt!


A jövőben ne vegyél használt HDD-t mert nem tudhatod meddig él és nincs-e más baja! Egyszer vettem egy 120-as Seagate-t és kb. 2-3 hónap után elkezdett erősen gyenge szektorokat majd bad szektorokat gyártani a végén már csak PIO-módban működött majd 2 nap után bevégezte magát! Tudom drágák még az újak de van gari!

2012. ápr. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!