Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Videokártya hiba lenne? Vagy...

Videokártya hiba lenne? Vagy más döglődik?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben egyre gyakrabban csak többszöri próbálkozásra sikerül úgy indítani a gépet, hogy a monitor is bekapcsoljon. A rendszer betölt, el is indul minden, (az indítási hang alapján) viszont a monitor sötét marad. Standby üzemmódból feléled a monitor, mivel átvált a LED zöldre. (de a folyamatos zöld fény helyett villog)

Ha többszöri próbálkozás után egyszer végre normálisan megjön a kép is, akkor megy mint a zsebóra... Fut minden, semmi hiba...

A VGA egy nVidia GeForce GTX430 1GB.

Alaplap MSI K9 Neo V2.

Windows 7 Ultimate 64 bit.

4 GB RAM és egy 19"-os 4:3-as "Horizon" LCD monitor.

Valakinek valami ötlet?



2012. ápr. 20. 14:33
 1/5 Racz Mario ***** válasza:
Valoszinű hogy a graf.kartya vagy a monitor mivel másnak sok köze hozzá :D Esetleg még érdemes megnézni a kábelt valahogy hogy nincs-e megtörve. (De nem valószinű hogy a kábel megtörik, csak ha olyan helyen van ahol nagyon hajlik,stb. !!!)
2012. ápr. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Johnye84 válasza:
Nos szintén ezzel a problémával küzdök és úgy látszik, hogy meg is van a hiba. Pontosan 1 órája próbáltam ki másik monitorral és minden ment simán. Tehát nálam (valószínű, hogy nálad is) a monitor lesz a ludas vagy a monitorkábel. Remélem tudtam segíteni
2012. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Racz Mario ***** válasza:
Esetleg a graf kartyara nem kellkulon aram a tapbol? Mert soknak kell es lattam mr olyat hogy nem volt raszurva, a graf kartya ment de sokkal kissebb volt a teljesitmenye. Vagy ha be is van szurva lehet hogy ki van lazulva
2012. ápr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kösz a tippeket.

Meglett a hiba. A monitor tápegységében elszállt 4 db kondenzátor.

Kicseréltem őket és most működik.

250 Ft-ból megvolt a javítás. :)

Pedig már készülődtem kukába dobni a monitort.

2012. ápr. 24. 12:31
 5/5 Johnye84 válasza:
Na ezzel most nekem is segítettél, köszi :)
2012. ápr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!