Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » XP telepítés után driverek?...

...Virág... kérdése:

XP telepítés után driverek? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Friss rendszerem van én nem találok megfelelő drivereket a gépre.. főleg az alaplappal van a gond, az nem fogad el i865G drivert és így hangot se tudom felrakni, videóval még nem foglalkoztam.

Oprendszerem Win XP Professional

adatok:

CPU Intel Celeron D 330,2666Mhz

alaplapi lapkakészlet: Intel Springdale-G i865G

videókártya: ATI Radeon 9550(RV350)

hangkártya: Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller

hálózati kártya: Realtek RTL8139 PCI gyors Ethernet NIC



2012. ápr. 21. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen típusú a gép? Vannak driverek hozzá a neten, legalábbis én találtam, de jó lenne tudni a gép pontos típusát.
2012. ápr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első körben én ezt próbálnám ki:

[link]

2012. ápr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Próbáld meg a harverazonositók alapján megkeresni a drivereket a cucchoz :


Számitógép - Jobb egér katt - Tulajdonságok - majd Eszközkezelő.


Itt keresd azt az eszközt, amire kiváncsi vagy

(telepités után sárga kérdőjeles az eszköz - és az Egyébb eszközök között van - kattits rá - kinyilik - ami benne van azt nem ismerte fel a gép és nem telepitett hozzá drivert)


Kattints kétszer az egyikre, előjön egy ablak, abban a "Részletek" fülön van egy leengedhető ablak, oda válaszd a "Hardverazonositókat".


Az alatt lévő ablakban megjelenő adatokból az első sorra kattints rá és CTRL+C (másold).


Gogliban bemásolod be (CTRL+V). Egy kicsit lebutitod (elég a VEN és a DEV - Vendor és Device ), utánna irod Driver + plusz az OP rendszert és már keres is.


Példa gugli keresésre : VEN_1002&DEV_94C1 driver windows XP


Itt egy mintakép hardwerazonositóra :

[link]


Sok sikert.

Üdv.


Ui. :


Ha nem megy, másold be ide a hardverazonositókat és megpróbálok én is drivert keresni.

2012. ápr. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az alaplapnál ne a lapkakészlethez keress drivert, hanem ird be a google-ba az alaplap nevét,számát v tipusát. pl igy : "Asrock G41M-VS3 OEM alaplap driver". Aztán csak töltsd le a megfelelöt.A video,hang és hálózati kártyához szintén igy.Ha nem tudod a nevüket akkor töltsd le pl.az Everest nevü programot és majd az megmondja.
2012. ápr. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!