Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Integrált áramkőr szakadás?

Integrált áramkőr szakadás?

Figyelt kérdés
Van egy alaplapom amit meg kéne csinálnom és észre vettem hogy az integrált áram lehet hogy meg van szakadva, rá is mértem műszerrel és valóban elvan. Hogyan tudnám ezt javítani?? tudtok valami megoldást erre???

2012. ápr. 21. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem nyomtatott áramkörre gondolsz? Csak mert egy integráltat szét se tudsz szedni, és akkor is csak mikroszkóp alatt tudsz vele bíbelődni, ha mégis.


Ha sima nyomtatott huzal, akkor a szakadás mindkét oldalán lekaparod a szigetelő réteget, és egy kis darab vezetéket a két pontra forrasztva áthidalod, nem nagy ügy. Talán nem kell kapirgálni, ha van két szabad forrasztási pont a szakadás két oldalán, akkor elég azokat összekötni.

2012. ápr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat. igen nyomtatott áramkőrre gondoltam! a két forrasztási pont össze kötése dróttal nem igazán kivitelezhető mert a proci alá meg be mind a két vége :SS

ara gondoltam hogy egy cseppnyi forrasztó ón elég lenne az össze kötésükre de attól félek hogy nem fogja meg és szerte szét égetem a nyáklapot :SS

2012. ápr. 21. 21:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Logout.hu-n van egy cikk hogy a csávó betette a 120 fokos sütőbe 2-3percre a VGA-ját és a hőtágulás miatt a szintén hasonló probléma megszűnt. Persze azért csinálta ilyen bátran mert már nagyjából mindegy volt annak a VGA-nak. De azt sikerült bebizonyítani hogy működik. Ha megtalálom akkor linkelem is.
2012. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dobj fel róla egy jó minőségű képet, hadd lássuk.
2012. ápr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tettem fel képet. nem valami szuper, de többet nem bírtam kihozni belőle sajnos :S

Remélem meg tudjátok nézni :D

[link]

2012. ápr. 22. 13:31
 6/6 A kérdező kommentje:
Hopp :DDD Fasza lett a bal forrasztás jó lett a többi meg ami jobb oldalt van az nem lett olyan káros hogy elszakadjon :DD azok a RAM foglalatba mennek és jók :D a forrasztott meg egy porci lábhoz meg és az is tuti :D DE AZÉRT NEM LESZ NAGY ÉLETŰ xDDD aki tud azért jó tippet adni hogy Ő hogyan csinálná meg azt várom nagyon szívesen mert ha jobbnak tűnik akkor meg fogom csinálni ha ismételten tönkre menne vagy a legközelebbi hasonló eseménynél úgy csinálom.
2012. ápr. 22. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!