Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop vásárlás használtan?

Laptop vásárlás használtan?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy jobbfajta laptopot venni, de újra nem szeretnék kb 150k-t kiadni. A kérdésem, hogy az alább leírt paraméterű, megbízhatóbb (márkájú) laptop kb mennyi lehet használtan, illetve mire kell figyelni használt laptop vásárlásakor?

Tehát: 3-4 giga memória, processzorról fogalmam sincs, de szeretnék mérnöki szimulációs progikat futtatni rajta, hobbi célból (ansys, cdf..) tehát minél erősebb kellene, videókártya szerintem nem olyan lényeg, lightosabb 3D-s rajzoláshoz kell max (CAD), háttértár kb mindegy, 300giga nem árt, kijelző kb 15col, szokásos felbontás.


A biztonság kedvéért olyat vennék, amire még van némi garancia. Van ennek értelme? Ezt leginkább az eladó esetleges sumákságait megelőzendő gondoltam.


Hol érdemes nézni ilyeneket? Vatera, expressz, esetleg erre szakosodott boltok?


Köszi a válaszokat!


2012. máj. 1. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Expresszen semmi kép se.Vatera vagy inkább számítástechnikai kereskedők.De ezek közül is valami nagyobb cégek.

Ne számíts nagy árkülönbségre főleg ha boltba veszed.Ha vaterán ott talán találsz de ott is gari nélkül ha jó áron akarsz.

2012. máj. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez vajon megéri?

[link]

2012. máj. 1. 21:55
 3/9 A kérdező kommentje:

vagy ez?

[link]

2012. máj. 1. 21:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Itt találhatsz olcsó, használt notebookokat, vagy laptopokat, garanciával.

[link]

2012. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hardverapro vagy vatera. express-t úgy ahogy van felejtsd el (eladókat nem lehet ellenőrizni, és sok a csaló), hacsak nem a szomszéd utcából sikerül kifogni valamilyen árut.

amúgy nem írtál árat, csak h ne legyen 150. van 49ért és 149ért is.

egyébként szim programokhoz úgy vettem észre jobbak az intel újabb procijai, a felső határ közelében egy i5 alapú (arrandale, vagy sandy alapú) gépet egy kicsi dedikált vidkártyával (gt520m, vagy hd6470m) ki lehet már fogni, ezekbe már van elég kakaó.

2012. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Cégektől kell venni, ott van garancia is.

[link]

2012. máj. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2012. máj. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
80k körül gondoltam, nem tudom abból mit lehetne kihozni.
2012. máj. 1. 22:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézegesd vaterát is.Beállítod amiket akarsz bele és kész.

Én is ott vettem egy viszonylag elég jó laptopot(2 gb ram, 320GB vinyó ,intel core2 duo 2,0GHz proci és integrált videókártya).

Ez játékra nem valami jó de 40e megért szerintem.

2012. máj. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!