Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen videokártyát érdemes...

Jason Becker kérdése:

Milyen videokártyát érdemes nézegetni, hogyha azt szeretném, hogy pl. a Modern Warfare 2 full grafikával fusson, no meg a Metro?

Figyelt kérdés

A Metro-hoz már DirectX 11 kell, ha jól tudom.

Nvidia Chipset-ben gondolkodnék. Az alaplapom ASUS P5PL2 és egy 3GHz-es Intel 2 magos proci van rajta + 2Gb RAM.

Lehet, hogy akármilyen videokártyát veszek, a proci miatt nem lenne jó a konfiguráció? A mostani kártya egy Nvidia 9500GT 256MB RAM-mal és haldoklik...



2012. máj. 5. 00:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az MW2-t egy 512-es x1650-pro vitte medium/full beállításokkal, egy 1600MHz-s egymagos proci mellett. Szóval szerintem elég ha VGA-t cserélsz,(nem tudom mennyire érdemes bővíteni a gépet és mennyire szeretnéd) nVidia oldalt sajnos nem ismerem eléggé, így ajánlani nem tudok, de már elég jó áron kapni 1GB memóriával szerelt DX11-es kártyákat. Nézz szét ipon-on ;)
2012. máj. 5. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen az a CPU?

Mennyid van VGA-ra?

Miért pont nV? Ismerem mindkét oldalt, a legtöbb esetben(talán 1-2 kivétellel) az AMD jobban megéri.

Ja azt meg ne várd, hogy a Metro 2033 fullon menjen, optimalizálatlanságából adódóan sokkal erősebb gép kéne ahhoz(feltéve ha a fullt ugyan úgy értelmezzük).

2012. máj. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezen a procin nem fog futni a metro maxon, még így látatlanban is azt mondom. Teljes konfigot kéne cserélni. Amúgy egy 4850-et ajánlanék használtan.
2012. máj. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*ezzel a procival
2012. máj. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. tanulságos. :)


VGA-ra egy erős középkategóriást gondoltam...azt mondják, 35E-től kezdődvén 80 ezerig el lehet menni, bár 50E felett már túlzásnak tartanám.

Komplett konfigurációt nem szeretnék cserélni, mert nem hinném, hogy megéri, még ha lenne pénzem is rá. Legalábbis ebben a - szó szerint rohanó - fejlődő világban, mikor havonta jönnek ki az új kártyák, ezzel majdnem egyenesen arányosan megy lefelé az ára a régebbieknek...

Ezt a 9500GT-t, ami most nekem van kb. 10 ezerért hirdetik használtan, ha jól láttam. No most ez nekem nagyon frankó volt, míg ki nem jött a Call Of Duty - Black Ops, meg a Modern Warfare 3...és persze a DX11, ami már az agyamra megy...


Végül is azt sem tudom, mennyire fontos a video-memória, mármint, hogy 1GByte RAM biztos jobb, mint a 256, az órajelről nem is beszélvén, de ez a konfig meg tudja azt "hajtani"?


De ha erős túlzásba esek, vajon ez a gép ki tudja használni egy felső kategória alsó határán elérhető VGA pozitívumait, vagy már 4 magos proci kellene ahhoz?


Bocsánat a hülye kérdésekért, kicsit le vagyok maradva mostanság...

2012. máj. 6. 01:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Tök felesleges ehez a procihoz középkategóriás VGA, már mondtam. Csak pénzkidobàs lenne. Egy HD4850 kb 12k-ba kerül használtan, az lenne hozzá a legjobb. De még annál is procilimit lenne szerintem.
2012. máj. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a 9500GT 4-5k-ért megy használtan. 10k-ér már 9800Gt-t adnak NV fronton. De az ATI jobban megéri, mert erősebb vga-t kapsz jevesebb pénzért. De ha mindenképp NV-t akarsz, akkor GTS 250. Csak kicsit gyengébb, mint a HD 4850
2012. máj. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!