Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen vízhűtés-konfigot...

Milyen vízhűtés-konfigot állítsak össze ehhez a géphez?

Figyelt kérdés

a gép:

ház: Cooler Master Elite 430

proci foglalata: lga 1155

vga: msi N560GTX Ti HAWK


azt hiszem, minden fontos dolgot leírtam



igazából a blokkok már megvannak, hogy melyiket veszem meg, mindkét esetben a legolcsóbb kompatibilis EK-s terméket. jó márka, úgyhogy nagy gond nem lehet vele. mást egyenlőre nem is szeretnék vizezni, mert nincs sok pénzem. ja meg radiból is egyszerűen tudok választani, nem annyira érdekel az ár/teljesítmény mutató, mivel így is, úgy is sokkal jobb, mint a léghűtés, inkább abból is az olcsóbbat veszem. cső meg olcsó uv kék lesz (majd lesz uv-s led a házban). venti mindenképp 2 db 120-as aerocool shark, mert a teljesítményéhez képest nagyon jó áron van, itthon is van 2db a házban, 2 meg még a dobozban, mivel nincs hozzá porszűrőm, de majd veszek



a cél:

minél olcsóbban egy megbízható (de az árból fakadóan nem extra teljesítményű) hűtőrendszer kiépítése.


szóval fogalmam sincs, hogy milyen pumpát és tartályt vegyek, és folyadéknál is csak annyit tudok, hogy uv kék, és olcsó, de bizonytalan vagyok a szerepében, hogy mennyire meghatározó (elméletben ez a legfontosabb, de hát a legócskábbat is direkt erre tervezték, tehát az is jól hűt. nem?). na meg a paszta kérdése. gondolom, ilyen blokkokon nincs gyárilag, és ebből is viszonylag olcsó, de nem gagyi kéne.



lehetőleg egész rendszert írjatok nekem, mert rohadtul nem vagyok biztos a dolgokban.

szeretnék ezzel kapcsolatban egy hosszabb beszélgetést folytatni, hogy mindenképp egy értelmes rendszert rakhassak össze


a segítséget pedig előre is köszönöm!


2012. máj. 5. 01:43
 1/8 A kérdező kommentje:

a T56 szerintetek jó márka?

[link]


itt találtam egyik kérdésnél, erről az oldalról adtak linket. elbizonytalanít, hogy magyar a gyártó (ő az egyik tag: [link] ), és nem tudom, hogy hova tegyem. mondjuk a nemzetiség nem befolyásolja a gyártás minőségét, de most mégis mit kezdjek egy ismeretlen magyar céggel, akik az átlagosnál olcsóbban árulnak mindent?


ha megbízható cuccokat gyártanak, akkor mindenképp ez lesz EK helyett

2012. máj. 5. 02:37
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hülyeség ez a vízhűtés-story. Inkább vegyél egy Noctua procihűtőt meg ventiket. Teljesítmény ugyanaz, csak a feléből.
2012. máj. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Olcsó vízhűtés nem létezik.


De ha megkérdezhetem, miért kéne? Túl hangos a gép, vagy csak show-off?

2012. máj. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazából ha az a bajj hogy hangos akkor szerintem a gépbe levő pumpa nem a legjobb megoldás,

Ha ez a helyzet akkor keress neki valami olyan helységet ahol nem zavaró és oda tedd a pumpát és a radiátort is (mondjuk erény vagy padlás )

És ha olcsót akarsz akkor sufnizz bátran , hidd el olcsón jót csak úgy lehet

2012. máj. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

én egy jó hűtést szeretnék, de semmiképp nem ilyen giga-mega hűtővel. tudom, hogy nem szakítja ki az alaplapot, de engem zavar. a másik, hogy hiába a Twin Frozr III hűtő, így is tud azért melegedni a videokártyám, én pedig 1GHz fölé szeretném húzni az órajelét, és nem sokat javulna a helyzet egy vf3000-el, vagy egy Acceleroval sem. ez a hűtő (msi TF3) meg amúgy néha olyan hangos, hogy megértem, hogy miért a repülőkhöz hasonlítja az msi a kártyát. ebben sokat segítettek a fönt említett Shark ventik, amiktől ugyan alapjáraton nagyobb zaj lett, de a kártya hűtésében rengeteget segítenek, így még a plusz két hűtővel is halkabb lett összességében a gépezet. szóval hiszem, hogy a pumpa nem növeli nagyon a hangerőt.


kompakt vízhűtésből meg nem kérek, eredetileg olyat terveztem volna a procira, de aztán végiggondoltam, hogy a tuningra inkább a vga-nak lesz majd szüksége, és akkor annak is kéne komoly hűtés, gondolkoztam, hogy két különálló rendszer kéne (egy Antec H2O 620 a procinak, és egy saját magam által összerakott hasonló szerkezet a videokártyának), de Panda Péter lebeszélt róla. meg azért a showoffban is van valami, hiszen valamilyen látványossággal szeretnék értelmet adni a ház ablakocskájának.


ui.: ha olyan tartályom van, amit a pumpára kell szerelni, az egy kicsit hangszigetel, nem?

2012. máj. 5. 13:15
 6/8 A kérdező kommentje:
és légyszi válaszoljatok a T56-os kérdésre! :)
2012. máj. 5. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Alpenföhn Peter nem jó neked VGA-ra, procira meg Antec h2o 620?
2012. máj. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
de ha a vízhűtésedbe elbaszódik valami baszhatod a gépedet jóformán
2012. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!