Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy már lassan 5 éves...

Kisvuk29 kérdése:

Van egy már lassan 5 éves Intel Inside Pentium 4-es HP Számítógépem amiben 2,79 Ghz,256 Mb Ram,40 Gb HDD van, valyon mennyire érné meg felturbózni?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne,hogy mennyiért lehetne bele Max. 2Gb Ram-ot és Max 160-200 Gb,(de lehet kisebb,de szerintem nincs) HDD-t.Szerintetek megérné?Mert amúgy egy jó HP gép.Válaszokat előre is köszönöm.

2012. máj. 5. 15:53
1 2
 1/12 CactusClone ***** válasza:

Így első nekifutásra szerintem semennyire, vagy legalábbis erősen gazdaságtalan lenne.

No meg az is kérdés, egyáltalán miből mennyi fér bele, mit tud lekezelni.

A HP oldalán meg lehet nézni, hogy a gépnek mi a gyári paramétere, és a leírásban ott lesz, hogy miből mi a maximum, amit le tud kezelni.

Ehhez szükség van a szériaszámra és a gép part number-ére (S/N és P/N).

2012. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gepzene ***** válasza:
Raknék rá Puppy Linuxot, aztán lehetne még pár kellemes éve.
2012. máj. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából nem a géppel van baj,csak a ram,mert HDD is mehetne még bele,csak a ramot le kellett csökkenteni így most gyenge,de amúgy 512 Mb volt benne,HDD-nek meg van 3 hely benne.
2012. máj. 5. 21:26
 4/12 anonim ***** válasza:
HP a legkirályabb gép. megéri felújítani, és is ezt tettem, és nagyon jól megy..
2012. máj. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Csak nem egy d330-as asztali? Én is 1 olyan akarok.
2012. máj. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként pontos típust nem tudok,de egy compaq-ról lenne szó.
2012. máj. 19. 11:26
 7/12 A kérdező kommentje:
Arról lenne szó,hogy Vác és Balassagyarmat közt lakom ahol biztos vannak ilyen dolgok beszerzésére alkalmas helyek.Maga a gép nagyon jó,csak kis sérült szépséghibák fordulnak elő nagyon kis számban rajta.A Processzor még mindig bika erős,mert szerintem a 2,79 GHz még ma is elég jó,mert az Iskolai fő gépben nincs sokkal több pedig az egy Dell Vostro gép.Nekem csak Ram kártya meg Winchester kell bele és rátennék egy jobb Linuxot,mert a Puppy nem jött át.Tehát,ha tudnátok árakat egy Max 1GB-s Ram-ra és 1-2 száz Gb-s HDD-ra akkor jó lenne.Főleg,ha a bolt ahol meg lehet venni az említett két városban lenne.A mostani 256-os Ram Típusa: Veritech RAM DDR 400MHz 256MB Talán ez az eredeti.A Winchester Típusa: egy Samsung SP0411N 40 GB. Ha minden igaz HDD-ből 2 RAM-ból pedig 4-nek van hely a gépben,de ezekből 1-1 már foglalt a mostaniaknak.Ha tudnátok hol találom meg a gép típusjelzését az érdekelne.
2012. máj. 19. 11:54
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez a legújabb Ubuntu:

[link]

Nekem ennél gyengébb gépen (10 éves IBM 256 MB RAM) kiválóan fut az Ubuntu.

2012. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De az még mindig érdekelne mennyi lenne a RAM meg a HDD.Arra is válaszolnátok?
2012. máj. 19. 19:00
 10/12 A kérdező kommentje:
Jobb a helyzet,mert elfogadta a régi Ramomat így 512MB van benne és az Ubuntu is szépen elfut rajta.De attól még érdekelne a felújítás is,mert Idézek egy válaszolót:"HP a legkirályabb gép. megéri felújítani, és is ezt tettem, és nagyon jól megy."
2012. máj. 20. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!