Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Phenom II 1090T és 1100T közt...

Gepzene kérdése:

Phenom II 1090T és 1100T közt tuningolhatóságban nincs 5000Ft-ot érő különbség átlagos/tipikus esetben sem, igaz?

Figyelt kérdés

Esetleg 1045T vagy 1055T megéri-e a szorzózárral együtt is a sokkal alacsonyabb árat? Szintén az "elméletileg nyugodtan elvárható tuningszerencse" volna a szempont.

Alatta Asus M5A99 EVO akarna majd lenni, rajta meg egy Scythe Ninja 3.


A 6 mag oka a matekgazdag használat, az AMD-é pedig ebben a felhasználásban kőkemény ár/teljesítmény arány. Nem lesz játék.



2012. máj. 9. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Én matekgazdag feladatra intelt vennék.

i5-2500K, 4 mag-8 szál, nagyon alázza az általad említett procikat és abban az árban van.

De a kérdésre válaszolva a 1090T-ben van annyi tuning, hogy nem éri meg 1100T-t venni.

2012. máj. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
i5-ben nincs HT csak kétmagosban. Érdemes Cinebench vagy tetszőleges, sok szálon renderelős benchmarkos összehasonlításban vetni egy pillantást a 2500/3550 és egy 1090T közti minimális különbségre, aztán az árakra is. Szívesen vennék én is Intelt, de az x6-ot se fogom tudni értelmes projekttel ronggyá terhelni még pár évig. Zenét szerzek elektronikus stílusokban, közel nulla hangmintakönyvtárral, vastag analógszimulációkkal. Mai vágyaim kb 40% terhelést jelentenek rövid csúcsokban. Jellegzetes go4amd felállás, és egyébként is: hajrá második, hadd legyen újra verseny a felső szegmensért! Az jótékonyan hatna az árakra is.
2012. máj. 11. 10:13
 3/9 anonim ***** válasza:

I7-et akartam én írni, csak most nézem, itt új árakról beszélünk:)

Sose veszek újan semmit, más árszegmensben mozgok:)

Újan így jobban jársz az AMD-vel így, annyi rendernél nem veszel észre lényeges különbséget a 2 között.

2012. máj. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A szorzózárasokat felejtsem el, vagy ebben a lapban (M5A99 EVO) többnyire jól emelhető a referencia órajel, elérhető a 3.8GHz? Egy FSP 550W tápon lóg majd nagyon egyszerű VGA-val, az említett Scythe Ninja 3 hűtővel.

2012. máj. 11. 13:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát AMD-nél sose lehet ezt tudni, furcsa egy jószágok.

Havernak egy 960T van, ami unlockolható 1075T-re, de mhz-ben emelni semmit sem enged, unlockal viszont a 6 mag tökéletesen megy, az turbo üzemmód is megy, amivel a lap magának 400mhz-t rárak, ha terhelés éri és szorzózármentes.

Nekem egy Athlon II X3-asom van, ami unlockolva van Phenom II x4-re és gond nélkül viszi a 4 ghzt- vízhűtéssel 4.3-at is.

Szal garantálni itt semmit sem lehet.

2012. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Fránya steppingvadászat :)
2012. máj. 12. 17:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha biztosan jót akarsz venni, wwww.hardverapro.hu

Keresd MDanny-t, ő árul előre tesztelt, de zsír új garanciás X6-os AMD-ket. Full garos, csak kibontja és megnézi, mit megy, így elkerülheted a meglepetést, ráadásul nagyon jó áron is adja. Nagyon megbízható srác, csak ajánlani tudom.

2012. máj. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

www.hardverapro.hu


Sok lett a wwwwwwwwww XD

2012. máj. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Örök hálám!
2012. máj. 12. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!