Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 67% CPU használat "alapjáraton"?

67% CPU használat "alapjáraton"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ma játék közben azon kaptam a gépemet, hogy szaggatnak rajta a játékok. Gondoltam, hogy csak a vírusírtó miatt van, így kilőttem. De sajnos továbbra is szaggattak a játékok.


Ma megnéztem Feladatkezelőben a CPU igénybevételét, és már akkor is, ha csak az Asztalon vagyok 67%-os a használat.


Letöltöttem a GIGABYTE EasyTune 6 programját, mert az egyenként mutatja a magokat. A követezőt vettem észre:


1. mag 2607MHz (állandó)

2. mag 1009MHz (sajnos ez is állandó, de nem hiszem, hogy így kéne lennie)


Processzor: AMD Athlon X2 5000+ (2.6GHz)

GIGABYTE alaplap


Még ezt megelőzően kipróbáltam egy overclockoláshoz való programot, de a beállításokat nem mentettem el rajta, magyarul ugyanúgy az eredeti állapotban kéne lennie.


Kérlek segítsetek, hogy tudnám helyre hozni!



2012. máj. 12. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Az semmi, nekem már megtörtént hogy üresjáratban 80-90% körül volt és nem lehetett rajta 10 percig semmit se csinálni mert fagyott, de az is lehet hogy az a progi csinált valamit.Ha rendszertelepítéssel sem javul,akkor hardverprobléma,de nem kell egyből a rosszra gondolni.Kapcsold ki a nem használt háttérbe futó programokat és tisztítsd a gépet CCleaner-el, töredezettmentesítővel meg egy normális anti-virus-al.
2012. máj. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak az a bibi, hogy 3 napja raktam újra a Windowst, le is formáztam a C-t úgy ahogy van, szóval semmi fölösleges nem lehet rajta. Meg hát van 90GB szabad hely. Itt szerintem valamit az overclockolásnál b*szhattam el, vagy nem tudom. Szerintem a 2 magnak együtt ugyanazon az órajelen kéne dolgoznia, vagyis 2.6GHz-n.
2012. máj. 12. 21:24
 3/6 A kérdező kommentje:

Na friss példa:


Gépem:

AMD Athlon X2 5000+ (2.6GHz) CPU

ATi Radeon HD4850 GDDR3 512MB

4GB RAM


és 100%-os CPU használat mellet szaggat a !GTA San Andreas!

2012. máj. 12. 21:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát akkor már szervíz.
2012. máj. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a 2 mag nem lehet különböző órajelen, szarakodik az easytune
2012. máj. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na megoldódott szerencsére, csak újra kellett raknom a gépet (ismét), meg a BIOSban mindent visszaállítottam eredeti állapotába.


Az EasyTune-t meg olyan messzire elkerültem amennyire csak lehet, így tehát 3%-os CPU használat van alapjáraton, játék közben meg olyan 30-40%.


Köszönöm a segítségeteket, meg a gyors válaszokat!

2012. máj. 13. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!