Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elvész a garancia?

Elvész a garancia?

Figyelt kérdés
Nagyon hangosan szokott időnkét zúgni a laptop ventillátora. Még garanciás, de ha szerelőhöz vinném akkor elvileg hetekig is ott lenne náluk egy kis takaritás miatt, mert elküldenék a központba. Ha meg simán szerelőhöz viszem az több ezer forintot elkér érte. Ha én magam szedem szét hogy megtisztitsam akkor elvész a garancia?

2012. máj. 14. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha garis, nehogy javíttasd nem garis műhelyben, mert azon nyomban elveszti a gariját!!! Két lehetőség van, vagy beviszed most a szervizbe és megcsinálják neked x idő alatt, vagy vársz míg tönkremegy ilyen használat mellett. Addig azért ne várj, míg kifutsz a gariidőből.


Ha ügyesen szeded szét és úgy rakod össze, h nem lesz feltűnő semmi rajta külsőleg, akkor akár meg is csinálhatod.

2012. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs lematricázva, akkor nem.

Ha a szétszedésnél van valami kis matrica az egyik fontos illesztésen, ami elszakad, akkor elvész a garancia, mert azt csak szakszervíz ragaszthatja vissza. Simán kifújod air dust spray-el és annyi, ahhoz nem kell szétszedni. Benyúlsz alul és lefogod a ventilapátot egy vékony csavarhúzóval, és kifújod kompresszorral vagy spray-el.

2012. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szabó Gy ***** válasza:
Nem tudom mennyi van még a garanciából hátra,de én nem szedném szét.Nem biztos,hogy csak a por miatt zúg,bár nagyon nagy rá az esély,de lehet,hogy a csapágy idő előtt fáradni kezdett.Én mindenképpen a garanciális szervízbe vinném és beleírnám a hiba jelentésbe,hogy néha kattog is,de egy idő után abbahagyja.Nem baj,hogy nem így van,de nagy az esély egy új ventilátor cserére.A takarítást azt biztos,hogy megcsinálják .Egyébként koránt sem biztos,hogy hetekig ülnek rajta.
2012. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem a szervizekről rossz véleményem van. Példának okáért, az enyémet egy hónapig szervizelték, majd visszaküldték ugyanolyan rossz állapotban. Ne vegyél LENOVO-t, ha pedig már megvetted, szabadulj tőle ahogy csak tudsz!!! Lengyelországban szervizelik egész Európában egyedül és a lengyel szervizt egy román call centeren keresztül éred el. Szóval kész vicc az egész!!!
2012. máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerviz szempontjából ne vegyél laptopot:D

Egyikhez nincs alkatrész, másikhoz van, de nem jön, harmadikhoz meg rohadt drága.

Azért egy kifújáshoz nem kell szerviz.

2012. máj. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

hát én azt hallottam hogy ha csak igy simán a hűtőnyilásba befújok akkor azzal csak azt érem el hogy a sok por ami összegyűlt az bemegy a ventillátorlapok közé. A zaj megszűnik, de a ventillátor nem tud normálisan működni.

Van ezermester szaki haver, az szét tudná szedni normálisan, úgy értem hogy nem tenné tönkre (valószinűleg), csak a garancia része érdekel, mert még egy fél éves a gép és fél-másfél év garancia van rá (pontosan nem tudom fejből hogy 1 vagy 2 évvel adták). Bármikor jöhet gubanc és akkor jó ha garanciásan lehet alkatrészt cserélni.


Ahonnan vettem az egy kis bolt, és ők nagykerből rendelték neten és Bp-re, vagy külföldre küldenék javitani, de esetleg az nem oldható meg, hogy ott a boltban megtisztitsák? Sokat használom ugyanis és nem lenne jó ha 1-2 hétig náluk csücsülne egy 1-2 órás szétszedés miatt.

2012. máj. 14. 12:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire régen volt fújva. Én 2 havonta kifújom, nem engedem, hogy összegyűljön a por benne. Persze ha centis porcicák vannak benne, azt befújod a lapáthoz és megakasztja, de ezt te látod.
2012. máj. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
semmiképp ne szedd szét ha a csavaron olyan roncsolódások láttszanak aminek nem kéne ottlennie akkor már elvész a gari mikroszkóppal nézik meg a csavart hogy buherálták e nekem veszett el a gari a lapimon ienért pedig csak 1 csavart szedtem ki de megondoltam magam és visszaraktam inkább vidd be hivatalos service be és várj rá mert nem éri meg basztatni
2012. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!