Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki lehet így is cserélni egy...

Ki lehet így is cserélni egy táp ventillátorát?

Figyelt kérdés

Bekapcsoláskor kerreg a ventillátorom a tápban.

Állítólag meghajlott a ventillátor és azért kerreg.

Nem szeretnék plusz pénzt költeni cserére.

Megpróbálnám magam megoldani ha lehetséges amit szeretnék.

Ventillátorom is van itthon tartalékba.

Viszont az a problémám, hogy ehez a művelethez nincs megfelelő forrasztóm. És így nem merem a régit leszedni a nyákról és oda forrasztani az új venti szálait.

(túl nagy hozzá a forrasztóm)


A kérdésem az lenne, hogy ha elvágnám a régi szálat középen és a régi szál maradékához forrasztanám az új ventit, akkor az úgy jó lenne, vagy így nem működne?



2012. máj. 18. 09:05
 1/10 anonim válasza:
Persze, hogy működne. Megfelelő polaritással. Piros-piros. Fekete-fekete. Csak szigeteld le. :)
2012. máj. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Azt azért nézd meg, hogy a két ventillátornak ugyanaz-e a működési feszültsége. Pl mindkettő 12V-os? Vagy mindkettő 220V-os? Ha egyik ilyen-másik olyan, akkor nem fog működni.
2012. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Akkor figyeljek a polaritásra és a működési feszültségre.

Úgy emlékszem, hogy egyezik a feszültség, mert megnéztem, de azért mégeszer megnézem majd.

Örülök, hogy így is megoldható a dolog. :)

Köszönöm szépen a segítségeket.

2012. máj. 18. 09:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Tápban többnyire 12vos venti van. Ki tudod cserélni, ha összeforrasztod is jó, ellenben megkérdezném, hogy milyen márkájú az a táp?
2012. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy amit beteszel a helyére, megfelelő légszállítással bírjon, mindkét venti ugyanakkora legyen.

Ha minőségi tápegységről van szó ( a kerregésből elsőre egy Chieftec GPS-450-AA tápra gondolnék), annak egy 1000-1200es fordulatú venti simán elég, amit javasolnék, egy Coolink SWiF2 1201, nagyon halk, nagy a légszállítása.

A táp ventijét is nyugodtan kötheted az alaplapra, max fordulaton is teljesen hangtalan.

2012. máj. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Panda Péter ***** válasza:

pontosan milyen táp? mert ha nem épp egy megbízható darab, akkor én szimplán kidobnám. a venticserénél fontos tudni, hogy a tápok ventillátorai adott esetben jóval nagyobb fordulatra is képesek lehetnek, mint egy házhűtő, ezért fontos olyan csereventit keresni, ami szükség esetén nagy légszállításra is képes. én azt ajánlom, ha mindenképpen cserélsz, akkor tápba kösd a ventillátort, ne az alaplapra.


erre meg: "max fordulaton is teljesen hangtalan"

tán süket vagy?

2012. máj. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát a Swif2-es hangját bármelyik alkatrész elnyomja, nagyon whitefülűnek kell lenni hozzá. Gondolom minden ventilátorod ilyen a gépben, azért tudod ennyire.

Swif2-t vagy S-flexet szoktak rakni tápokba, annak van értelme. A tápok ventilátorai indokolatlanul túl vannak méretezve, chieftec yate loonja 88.7 cfm légszállítás több mint 2500as fordulaton, mi a bánatnak?

Akkora borda van benne, egy lágy szellő is bőven sok, hogy lehűtse. Én egy 1000es Gelidet raktam a kerregő venti helyére és bőven sok még ez is.

Egy codegenben nem éri meg ventit cserélni, az tuti.

2012. máj. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
en is kicsereltem a ventilatort, csak siman osszetekertem szalakat, mert nincs forrasztom es szigeteltem. tokeletesen mukodik
2012. máj. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az új ventin lesz egy sárga kábel is. Ha azt bennehagyod a műanyag csatlakozóban, és rácsatlakoztatod az alaplapra akkor a fordulatszám-visszajelzés is működni fog.
2012. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 attilav válasza:

Minen számítógép venti 12v os, a tápba

szerelendőeknél lehginkább az áramerősség

számít pl 0.3A 0.41A stb. Ajánlott az eredetiével

megegyező áramerősségű ventit berakni, ha

ettől el akrasz térni akkor kérd ki szakember

tanácsát.

2013. jan. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!