Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memóriaprobléma. A 8 gigából...

Memóriaprobléma. A 8 gigából miért csak 4 használható?

Figyelt kérdés
Na szóval, eddig egy 4GB-os DDR3 memóriamodul volt a gépemben, és most vettem egy újabb ugyanolyan 4GB-os memóriamodult, és a Windows azt írja, hogy bár 8GB a telepített memória, de csak 4 giga használható. BIOS-t frissítettem, a két modult átraktam a másik 2 foglalatba (2-2 színezett foglalat van az alaplapon), de semmi, ugyanúgy azt írja, hogy csak 4 giga használható. Mi lehet a probléma? Operációs rendszer a gépen: Windows Home Premium 64 bit, és a VGA sem integrált. Mit lehetne tenni, hogy mind a 8 giga használható legyen?

2012. máj. 18. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg msconfigban, le vagy-e korlátozva.
2012. máj. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ma 15:16


Köszönöm a tippet, megnéztem msconfig-rendszerindítás-speciális rendszerindítási beállításoknál a maximális memória 0 értéken van.

2012. máj. 18. 15:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Annak nincs hozzá köze, mert nálam is 0, mégis használja az össze RAM-ot. Rakd bele csak az újat. Ha megy vele, akkor a RAM jó és esetlej a slot rossz, amibe tetted...
2012. máj. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Következő tipp: Ki kell deríteni, hogy hardveres vagy szoftveres-e a probléma. Utóbbi esélyesebb. Indítsd el a gépet egy 64 bites linux live CD-ről, és nézd meg, hogy az mennyit lát belőle.
2012. máj. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
BIOS-ban Advanced fülön a Memory remap-nál engedélyezd /Enabled/.
2012. máj. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2012. máj. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálam a BIOS-ban Memory Hole Remapping van, és alapból Enabled-n volt.
2012. máj. 18. 20:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyilván, ha nem így lenne, akkor nem látna 4-et, csak 3 plusz egy kicsit. Mi van a linuxszal?
2012. máj. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!