Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek/tapasztalato...

Mi a véleményetek/tapasztalatotok a Mini Pc-kről? Megéri ilyet venni? Koliba kéne és nincs sok helyem.

Figyelt kérdés

Ezen a 2 összeállításon gondolkodom:

[link] ---> minipc hetek 4


[link] ---> minipc pro



2012. máj. 25. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezeket nem éri meg megvenni, amúgy kis kompromisszummal lehet egész jól használható kis gépet építeni. Egy Llano APU-ban gondolkodnék ha kis gépről van szó.
2012. máj. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ilyen áron inkább egy notebook (mondjuk 130-140 körül egy A6-os Llano, vagy i3+gt520m alapú jószág, vagy vársz amíg itthon is elérhetőek lesznek az olcsóbb Ivy és Trinity alapú gépek)

ha meg kicsi a monitor/bill/egér/akármi, akkor veszel egy nagyot, és ugyanúgy a laposhoz tudod kötni, mint ahogy a minipchez kötnéd

2012. máj. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"a HDD-nél megszokott fütyüléstől, kerregéstől, fájdalmas felpörgésektől az SSD használóknak el kell búcsúzniuk"....hát, azért egy mai merevlemez nem különösebben hangos, kerregni utoljára egy 10 éves gépet hallottam.


Az mondjuk oké, hogy gyors az SSD, de a maga 120GB-jával elég kevés lesz, elsősorban HDD kell a gépbe, amin van 500GB vagy 1TB helyed, az SSD meg magának a rendszernek jó. Plusz integrált videókártyás a cucc, és 130 környékén meg normál PC-t nézve már korrektebb gamer gép is összerakható.


Ugyanezért a pénzért sima asztali gépben kapsz SATA3-at, USB3-at, minőségi tápot, 1TB merevlemezt, meg még sztem egy HD6850-es is beleférne és azzal játszani is szépen lehet.


Mondjuk sztem ha kevés is a hely, az asztal alatt csak megfér egy MicroATX méretű ház....ha meg mégsem akkor tényleg nézz inkább laptopot, az legalább hordozható lesz.

2012. máj. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 lindmayer ***** válasza:

én várnék őszig, akkor jelennek meg a trinitis procik

na abból egy minipc-t már lehet építeni, és még játékra is jó lehet

2012. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 flr. ***** válasza:

Egyértelmű hogy egy notebookal jobban járnál

Itt egy ITXes konfig:

CHIEFTEC FI-01B 200W

SAMSUNG SN-208BB/BEBE Fekete OEM

SEAGATE 500GB Barracuda 7200rpm 16MB SATA3 ST500DM002

GIGABYTE GA-A75N-USB3

TRANSCEND 4096MB DDR3 1600MHz

AMD A6-3650 2.6GHz FM1 BOX

Összesen: 92.854 Ft

2012. máj. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!