Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy a fenébe lehet manipuláln...

Hogy a fenébe lehet manipulálni egy nyomtatót, hogy bármivel dolgozzon?

Figyelt kérdés

[link]



"A következő generáció, egy tizenötmillió forintos gipszporos nyomtató 2001 táján érkezett a céghez. Ez már 100 mikronos pontosságra volt képes, és az alapját egy hagyományos tintasugaras HP nyomtató képezte, amely azonban a tinta helyett ragasztót nyomott a kifújt gipszporra. Ennek a megoldásnak az volt a hátránya, hogy a kész modell nagyon törékeny, porózus volt, ezért át kellett itatni műgyantával ahhoz, hogy megszilárduljon. Ezt a megoldást még a Debreceni Tudományegyetem egyik tanszékén használják napjainkban is."



2012. jún. 2. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyénileg írt szoftverrel, driverrel, és persze komoly mérnöki tudással. Aki azt úgy átalakította, valószínűleg maga is könnyen megtervezne bármilyen nyomtatót.
2012. jún. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk csak más tintáról lenne szó?


Van egy régi hp nyomtatóm, de csak saját tintával dolgozik, ha mást töltök bele (pl uv festéket) nem érzékeli...

2012. jún. 2. 21:34
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok mérnök, hogy erre választ tudja adni, de mondjuk logikus megoldás lenne, ha pl. mérné a tinta elektromos ellenállását, sűrűségét, tömegét, vagy hasonló értéket, amit megfelelő adalékanyaggal adott tartományra lőnek be.
2012. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez már nekem is megfordult a fejemben.
2012. jún. 2. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!