Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Haverom gépén miért nem...

Haverom gépén miért nem látjuk a merevlemezt?

Figyelt kérdés

Van egy Sata-s winchesterem amiről a rendszer indul és egy IDE-s DVD olvasóm ami masterre van állítva.Ha berakok egy IDE-s winchestert (amit viszont slave-re állítok) azt minden gond nélkül látja az operációs rendszerem(xp) Alaplapom: Asus (Itt megjegyezném hogy az IDE-s DVD olvasóm és winchesterem közös kábelen vannak)


Na már most haveromnál is ugyanez a felállás de mégis neki nem látja az IDE-s winchesteremet.Neki Gigabyte alaplapja van.Miért van ez? (Itt az az érdekes hogy a BIOS látja az IDE-s winchestert de az operációs rendszer nem)


2012. jún. 3. 00:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a BIOS látja, akkor hardveresen jó a cucc. Hogy a oprendszer miért nem látja kapásból, az függ az oprendszer típusától, állapotától, a vinyón használt partíciós táblától, partícióktól, fájlrendszertől stb.
2012. jún. 3. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Némelyik IDE kábelnél az sem mindegy hogy melyik cucc melyik csatlakozón van (közepe, vége) illetve lehet, hogy mégsem master-be van a havernál, mert már én is néztem el egy párszor illetve félreértelmeztem a piktogrammot...
2012. jún. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
16:09: Ha a BIOS rendben levőnek látja, akkor ezek a lehetőségek mind elvethetők.
2012. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!