Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi idő múlva megy tönkre...

Mennyi idő múlva megy tönkre egy HDD ha nem használom (nincs a gépben) vagy egyáltalán tönkre mehet-e?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy ideális körülmények között tárolom.
2012. jún. 4. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Ideális körülmények közt nem használva mondhatjuk hogy korlátlan ideig megörzi állapotát

viszont még használva is alapból kell birnia 10-20 évet is egy merevlemeznek (még ssd nek is)

adig meg csak elkezded használni vagy eladod

nem?

2012. jún. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem megy tönkre.Az első vinyó amit legyártottak még működik.

[link]

2012. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Azért vannak ám a szeméttelepeken tonnaszám tönkrement merevlemezek... :-D


Jelen pillanatban egy átlagos számítógép legmegbízhatatlanabb része a merevlemez. Ez az, amely mechanikai mozgást végez (a ventillátorokon kívül), tehát KOPIK - ami ugye a tisztán elektronikus alkatrészekről nem mondható el...


Szóval ha csak tárolod a merevlemezt, akkor semmi baja nem lesz, évtizedek múlva is működőképes lesz. Használat közben viszont figyelembe kell venni az egyszerű mechanikai elhasználódást, vagy pl. egy villámcsapás miatti elektromos sokkot...


Igen, a merevlemez is tönkre tud menni - de az is igaz, hogy egy mai, jó minőségű diszk tényleg sok évig, esetleg évtizedig bírja.


Pedro

2012. jún. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én arra gondoltam hogy nem DVDn nem is a gépen hanem kisebb kapacitású HDD-ken tárolnám a filmeket zenéket. Szerintetek ostobaság lenne?
2012. jún. 4. 19:07
 5/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem tartom jó ötletnek. Az igaz, hogy tárolás közben a diszk nem megy tönkre, de a mágnesezettsége azért csökken - meg is szokták néha adni, hogy a tárolt adatokat 8, 10, 12, ... évig megőrzi.

Ez azt jelenti, hogy ugyanúgy mint a régi magnószalagon tárolt felvételek esetén, a mágneses jel erőssége az idő múltával csökken, majd (igaz csak sok év múlva) teljesen megszűnik.


Ennél bizony a CD-k, DVD-k sokkal megbízhatóbbak.


Pedro

2012. jún. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne feledjük a műanyag elöregedését-DVD-nél 4-5 év után nagy az adatvesztés.Mielőtt fikáznál tudom hogy nem a műanyagra írod az adatot de sajnos az tartja egyben és pozícióban az égethető réteget.

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__1..

2012. jún. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Albu válasza:

Az írott cd-im, dvd-im fele tönkrement pár év után. Ma már az ár is a hdd felé billent. Időnként be kell üzemelni, és újraírni az adatot (frissíteni a mágnesezettséget bitenként).


Amúgy, aki igazán törölni akar hdd-ről, az 50-szer megfordítja a bitet, hogy a maradó mágnesezettségből ne lehessen kiolvasni.

Persze a tárolási körülmények nem mellékesek.


Szerintem az optikai meghajtók otthoni felhasználásának ideje, legalábbis írásra: lejárt. Drága, macerás. Nekem nem fog hiányozni, mint ahogy az új gépekbe sem teszik bele az olvasót sem.

2012. dec. 31. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kutyus70 ***** válasza:

Albunak (előttem) igaza van, a mágnesezettségen sokat segít, ha időnként használod kicsit a merevlemezt. Akkor ugyanis "feltöltődik" úgymond. Optikai tároló szerintem hülyeség jelen árak mellett. DVD lemezben még a dupla rétegű is csak 8.5 GB. Akartam venni egy Blue Ray írót, ami manapság már egészen megfizethető áron van. Viszont a lemezek azok amik mg mindig méreg drágák hozzá. Egy 20-25 GB-s Blue Ray lemez még mindig 15.000 Ft. körül mozog. Ezért hát vettem inkább egy 2 TB-os HDD-t, amire rengeteg adat fér. Szerintem nagyon megbízhatóak a HDD-k, egyszerűen nem kell dobálni, lehetőleg szobahőmérsékleten és száraz helyen kell tárolni. (utóbbi csak a külső áramkör miatt fontos, a belsejének ez mindegy, hiszen vakum van benne) 2-3 havonta rá kell dugni a gépre, én egy olcsó de nagyon praktikus KÖNIG külső USB-vel használom. Megmozgatom kicsit az adatokat rajta, esetleg úgyis másolok rá dolgokat, hiszen tároló. Fél napot rajtahagyom a gépen, ez elég is arra, hogy visszanyerje mágnesességét, aztán megy vissza a szekrénybe. Szerintem vegyél egy jó nagy HDD-t tárolásra, vigyázz rá és nem lesz baj még 10 év múlva sem. Addigra meg már úgyis lesznek nagyobb kapacitású és újabb technológiájú tárolok.

SSD nagyon kicsi. (persze van 1 TB-os is 180.000 forintért...) De egyelőre én még csak egy 120GB-osat használok rendszer lemeznek. Ezt is csak nem rég, szóval a megbízhatóságáról még nem tudok nyilatkozni.

2014. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!