Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális az hogy magasabb a...

Normális az hogy magasabb a Seagate merevlemez hőmérséklete?

Figyelt kérdés
Most vettem egy 2TB-os Seagate külső merevlemezt és van egy 1,5TB-os WD külsőm is mind a kettő rá van csatlakozva a gépre tehát együtt indulnak és a Seagate alapból 3-4C fokkal magasabb hőmérsékletű és működés közben is 4-5-6C fokkal magasabb.Ez normális?A kondíciója 100%-os tehát nem hibás.Ez lehet azért is mert nagyobb tárkapacitású(mindkettő 3,5"-os)?Alapból 34° volt most bekapcsoláskor és tegnap másoláskor 55-56°-ra is felment a Seagate délután este fele.
2012. jún. 5. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Mert Seagate elakarja riasztani vevöit ezért direkt rosszminöségüt gyárt ami hamar tönkremegy

gondolom felakarja vásároltatni magát egy másik gyártóval

2012. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is azt vettem észre az 1TB-semen. Kicseréltettem mert leállogatot és 130MB/s helyett alig volt 60MB/s, szóval most WD van de semmiért nem adnám :)


Samsung 1TB-vel is megjártam, a 320-as pedig az mostanáig megy, tökéletes... Nem értem én sem mit csinálnak.

2012. jún. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vegyél merevlemez hűtőt, vagy ház hűtőket!
2012. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nevetséges 52°-ot ír a Seagate-nek 36°-ot pedig a WD-nek de ha megfogom a két vinyót nem érezni 16° különbséget ha 52°-os lenne akkor azt már a ház megfogásánál is érezni lehetne hogy süt.Szerintem valamiért 10° pluszt mér a Seagate-nél mert az a 6° különbség már reális lenne így érzetre.
2012. jún. 5. 19:34
 5/6 anonim ***** válasza:

A tetejét fogdostad? :D Mert a hőmérője a HDD az alján van a chippek melegednek az alján, oda megy a HDD hűtő is. Teteje nem fontos :)


[link]

2012. jún. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsot nem tudtam hogy hova kötik a mérőt.Az oldalát fogtam ott néztem amúgy a Seagate-nek van egy lehúzható adaptere és az valóban melegebb a WD kompakt egyben van ott sehol nem érezni különbségeket.
2012. jún. 6. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!