Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Csereszabatos - e: micro SD...

Intrepid kérdése:

Csereszabatos - e: micro SD kártya, a micro SDHC kártyával? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Venni akarok a telómba 8 gigás micro sd kártyát. A kezelési utasítás micro SD-t ír. 8 gigásban nincs SD, csak SDHC. Az eladók is bizonytalanok, több helyen kérdeztem, volt aki azt mondta, hogy jó bele, volt aki azt, hogy nem. Nem akarom kidobni az ablakon a pénzt, biztosra szeretnék menni.

2012. jún. 5. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

SDHC néven új kártyaszabványt vezetett be a nemzetközi SD kártyaszövetség. Az ilyen jelû kártyák akár 32 gigabájt memóriával is rendelkezhetnek, ám az eddigi SD szabvánnyal csak méretükben és csatlakozásukban egyeznek meg, a korábbi készülékekkel nem kompatibilisek!

Ha a készüléked NEM támogatja az SDHC memóriakártyát, nem fogja lekezelni. Kinézetre, formára teljesen úgyan olyan mind a kettő. Az a készülék ami kezeli az SDHC-t az kezeli a sima SD kártyát DE ami kezeli a sima SD-t az nem kezeli az SDHC-t. Tehát belemegy a kártya, mert formailag ugyan az, de ha a készüléked nem kezeli, nem fogja felismerni. Arról hogy a készüléked pedig kezeli-e nézd meg a gyártó honlapján esetleg fórumokon.

2012. jún. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, alapos volt. Akkor emiatt bizonytalanok az eladók. A telefon Samsung C3050. Esetlrg így valami konkrét?
2012. jún. 5. 14:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenhol MicroSD kártyát írnak max 8 GB-ig, tehát szerintem nem kompatibilis az SDHC-val, de ha az lenne sem lenne értelme beletenni,mivel 8 GB a max és abból létezik ekkora...
2012. jún. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
No közben mélyrehatóan utána olvastam a dolognak. Szóval a sima SD kártya még FAT16-os fájlrendszert használ, és ezért 4 gigánál nagyobb kártya nem létezik belőle mivel maga a FAT16-os rendszer ezt nem teszi lehetővé. Szóval a büdös helyzet az hogy minden memóriakártya ami 4 GB-nál nagyobb az SDHC és FAT32-es fájlrendszerű. Viszont a jelent esetben neked a telefon csak 8 gigát kezel le maximum mert a készülék szoftvere ezt teszi lehetővé.
2012. jún. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Nézegettem én is az SD kártyákat és tényleg nincs 8 GB-os SD kártya, annak ellenére, hogy külön nem említik, hogy ezek már SDHC kártyák, amivel ugye egy csomó cucc nem kompatibilis. Sima SD-nek írják és csak a kártyán van rajta, hogy SDHC. Már csak azt nem értem, hogy akkor hogy megy bele egy 8GTB-os kártya...
2012. jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak arra tudok gondolni, hogy trehány volt a fordító, aki a telóm használatiját fordította. Csak remélni merem, hogy nem a 8 Gb.-nál tévedett, hanem az SD - SDHC nál. Ugyanis meg van rendelve az SDHC kártya. Legfeljebb eladom.
2012. jún. 6. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!