Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop bekapcsoláskor BIOS...

Hanyat kérdése:

Laptop bekapcsoláskor BIOS hibaüzenet, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Acer Aspire laptopom van xp sp3 nem rég frissítettem (1 hónap). Azóta nem mindig, elég rapszodikusan a következő üzenetet adja ki a gép bekapcsoláskor:


system BIOS Version: V3.05A

Error Resource Conflict – PCI in slot 03

Bus: 06, Device: 04, Function: 00

Error Resource Conflict – PCI in slot 03

Bus: 06, Device: 04, Function: 01

Error Resource Conflict – PCI in slot 03

Bus: 06, Device: 04, Function: 02

Error Resource Conflict – PCI in slot 03

Bus: 06, Device: 04, Function: 03

Press F1 to resume, F2 to setup


Ezen hiba üzenet okait szeretném kideríteni. Köszönöm!



2012. jún. 11. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Eléggé megoszlanak a vélemények ezzel kapcsolatban, így én sem tudok egyértelmű választ adni, csak néhányat ami okozhatja :

- meg kellene nézni mi van a 3-as PCI slotba bedugva, és esetleg kivenni onnan, vagy letiltani, hogy ne működjön, és így kipróbálni

- elméletileg okozhatja a hibát a lan, a modem, a bluetooth, akár nem megfelelő minőségű vagy hibás memória

- és a legrosszabb esetben alaplap hiba (sajnos nagyon sok Acer laptopra jellemző az alaplap hiba, nem azt mondom, hogy itt is az a hibás, csak végső esetben erre is előre felkészülni)

2012. jún. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm IceCube! Sajnos nekem ez a szint, amit te képviselsz már magas, de annyi biztos, hogy jobb félni, mint megijedni alapon keresek egy laptop szervizt. Köszönöm még egyszer!
2012. jún. 12. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!