Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép nem indul a process...

Számítógép nem indul a processzor hűtő portalanítása után. Sípoló hang nincs, még kivett rammal és kivett vgaval sem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A tegnapi nap folyamán túlmelegedés miatt le kellett kapcsolnom a számítógépet, mert sípolva jelzett, hogy elérte a biosban meghatározott értéket. Lekapcsoltam, majd szétszedtem és levettem a processzor hűtőt. Kitakarítottam a portól, majd visszaraktam az egészet a helyére normálisan, de a gép csak nem akart indulni. Sípoló hang nincs, még akkor sem, ha [link] ezt a módszert alkalmazom. Alaplap vagy processzor a ludas? Többszöri cmos és bios reset volt, szinte mindent kipróbáltam, két helyen be van dugva az alaplapra a tápcsatlakozó, egy hosszú és egy 4 lábas a proci felett. Ötletek?
2012. jún. 25. 03:32
1 2
 1/11 MaXXeGee ***** válasza:
A hővezető pasztát is letakarítottad a borda aljáról, processzorról? Nem lehet, hogy az is ki van/volt száradva? Van a processzor és a hűtőborda közt paszta?
2012. jún. 25. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van még közötte valamennyi, habár nem túl sok. Nem tegnap lett oda téve, de szerintem az nem okozhat ilyet, ha egy kis pasztával kevesebb van. Az nem tudom, hogy mennyire számít, de a múltkor olyat csinált, hogy mikor haverom áthozta a ramját kipróbálni, utána kivéve a ramot és visszatéve az enyémet, akkor nem akart elindulni. Megmozgattam a dolgokat a amnál, meg beraktam vagy 6x újra és ment. Most, mikor először nem akart elindulni, akkor megmozgattam a, ami az alaplapba megy és villant 1-2-t az alaplap jelző ledje, olyan volt, mintha abban a pillanatban nem kapott volna áramot. Kipróbáltam másik táppal is, ez nem segített.
2012. jún. 25. 03:42
 3/11 MaXXeGee ***** válasza:
Annak a pasztának olyan állagúnak kell lennie, mint a teszkós kenhető margarinnak, ha nem olyan, akkor "kiszáradt" és jelentősen csökken a hatásfoka. (Bár ettől még elindulnia illene) Hogy a ventilátorok sem pörögnek fel, vagy én értettem valamit rosszul így hajnaltájt? Lehet kontakt hibás az az alaplap, (ha úgy volt "beletolva" a ram) Ha rossz volt a ram amit teszteltetek benne, az is "adhatott neki"
2012. jún. 25. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem. Úgy néz ki a dolog, hogy a ram rossz volt, de azóta már hónapokat ment. Most nincs benne csak a proci, a táp van rádugva és a speaker. Elindul, proci venti pörög, sípolás nincs, a lapon a piros mellett kigyullad a zöld led is, ami a bekapcsolt állapotot jelzi. Ezen kívül semmi. Nem sípol vgaért, nem sípol ramért, mintha egy élőhalott lenne.
2012. jún. 25. 03:56
 5/11 MaXXeGee ***** válasza:

Hány fokra volt állítva a riasztás? Nem lehet hogy csak megfőtt az a lap? Púpos kondenzátort nem látsz a processzorfoglalat körül?(A kondenzátorok teteje nem egyenes, hanem domború)

[link]

A jobb oldali az egészséges, a bal a hibás.

Viszont ha garis a lap akkor érdemes használni a garanciáját :)

2012. jún. 25. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Átnéztem szabad szemmel az alaplapot tüzetesen, mert olvastam ezekről a hibás kondenzátorokról. Nem láttam púpos vagy kidurrant, megfolyt kondenzátort. A processzor körül pedig teljes fém borításuk van, mindenféle bevágás nélkül, gondolom, hogy ne tudjanak eldurranni, vagy nem tudom. Meg is mozgattam őket, hátha az egyik kilazult vagy kontaktos, de semmi. A processzor hőmérséklet riasztás a biosban azt hiszem 75 fok körül volt, 80 fok körül pedig leállítja az egész gépet szó nélkül. Garanciám már nincs semmire, nem tegnap vettem, de nem is régi gép, csak a garancia járt le róla éppen.
2012. jún. 25. 04:09
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, hogy megtaláltam a probléma forrását. Egy 1 milliméternél is kisebb valami darabka, olyan mint egy miniatűr ellenállás, letört az alaplapról, mert látom, hogy a cpu venti műanyag rögzítője arra karcolt az alaplapon. Szerencsére a sok mozgatás ellenére a helyén maradt ez az apró valami, de már nem érintkezett. Azt nem tudom, hogy ezzel mit lehet kezdeni ... egyáltalán lehet-e valahogy ezt megcsináltatni?
2012. jún. 25. 04:52
 8/11 anonim ***** válasza:

Jaj.... lemartál róla egy SMD-t? Hát, azt sajnos elég necces dolog javítani.

Esetleg megpróbálhatod a helyére tenni, de ha az alaplap megkarcolódott, ott már lehet más probléma (pl szálszakadás) is.

Szerintem jobban jársz, ha szervizben nézeted meg.

2012. jún. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha, az a neve, akkor igen. A processzor hűtő műanyag lába csúszott, de nem látok a nyákon fizikai sérülést, csak a nyomát. Írtam 4 szervíznek, hogy mit lehet vele kezdeni, kíváncsi vagyok, hogy meg tudják-e oldani, mert olyan apró.
2012. jún. 25. 14:02
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyébként lábai nincsenek és megfogni is csak úgy lehet, hogyha rányomom az ujjamat, tehát szerintem ezt valami robottal forrasztották oda, mert nagyon kicsi.
2012. jún. 25. 14:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!