Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meg bízható a Bluechip webáruház?

Meg bízható a Bluechip webáruház?

Figyelt kérdés
Szóval az árakkal kapcsolatosan meg bízható? Tehát pl. ha rendelek egy gépet tőlük és az üzletükben kérem az át vételét akkor az átvételkor ugye tényleg az az ár marad amit a webshopban kiírnak?

2012. jún. 29. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindegy melyik webáruházat választod, ha visszaigazolják a vételi szándékod akkor már nem emelhetnek az árakon.

Egyébként a BlueChip megbízható, de sajnos nem a legolcsóbbak közé tartozik. Esetleg nézd meg az ipon.hu-n. A két áruház közül az Ipon olcsóbb és ugyan olyan megbízható.

2012. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én meg voltam velük elégedve. Telefonon adtam fel a rendelést,hogy egy-két dolgot megtudjak kérdezni és a szállitáskor készpénzzel fizettem.
2012. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az év internetes kereskedője volt tavaly... több minősítő szájt szerint az egyik legmegbízhatóbb!
2012. júl. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Régen sokat rendeltem tőlük. 2 éven át havi 30-100 ezer forintot hagytam náluk. Nem a legolcsóbb bolt, garival nincs tapasztalatom. Számtech cuccokat rendeltem tőlük. Sok eszköz már 6-7 éves és (lekopogom) eddig még minden működik. Szállítás gyors és megbízható, de az ügyfélszolgálatokban nagyon-nagyot csalódtam.


Rendeltem egy "TV okosítót", 14 nap szállítási időt írtak. 20 nap elteltével sem kaptam meg a csomagot, de még egy értesítést sem, "hogy bocsi, de késik a csomag beérkezése"... Felhívtam a vevőszolgálatot, hogy rákérdezzek, mikorra várható a csomag vagy, hogy egyálltalán tudják e teljesíteni a megrendelést. Egy hölgy vette fel a telefont és valami elképesztő alpári stílusban kezdett el velem beszélni, hogy mit képzelek, a csomag kínából fog érkezni... A raktáron lévő termékekre 2-3 nap szállítást írtak és mindig időben megérkeztek... Most is csak azért hívtam fel őket, mert 14 nap szállítást írtak és tudni szerettem volna, hogy kb. mikor maradjak otthon, hogy át tudjam venni a csomagot... Ezen a beszélgetésen nagyon ledöbbentem és mérgemben mondtam is a csajnak, hogy akkor dugjátok fel magatoknak a szarotokat. Kb. 2 millát hagytam náluk és rendszeresen rendeltem tőlük, ők pedig arra nem voltak képesek, hogy ha az ember érdeklődik, akkor legalább arra megtiszteljék, hogy normálisan és emberi hangnemben tájékoztatást adjanak.


Azóta az ipon.hu-ról rendelgetek... Árban is jobbak, gari problémám még itt sem volt szerencsére. Szállítás itt is megbízható és többször is jártam már úgy, hogy rosszul írták ki a termék árát és nem szóltak, hogy bocsi elcsesztük, hanem megkaptam ugyanazon az áron. Volt, hogy 18500 ft. helyett 3500 forintért sikerül így megvennem egy címkenyomtatót. Olyan is volt, hogy rendeltem egy 3500 ft.-os tokot és véletlenül a 8500 forintosat küldték. Felhívtam őket, hogy most mi a teendő és a válasz az volt, hogy ha tetszik a tok, akkor tartsam meg, ha nem, akkor újra kiküldik a rendelésem és a futárnak adjam oda a rossz tokot. Megtartottam a drágább tokot és a különbözet kifizetése szóba sem került. Egyszer egy akku pakkot és töltőt rendeltem tőlük, de nem jött meg időben, Felhívtam őket, hogy mikorra várható a rendelés, mert másnap délután elutazom. Késett a csomag beérkezése, így nem tudták időben feladni a futárnak, de még aznap kiküldtek valakit egy személyautóval és elhozták a csomagot...


A lényeg, hogy a bluechip sem olyan rossz, de én sokkal inkább ajánlom az ipont!


Az aqua.hu-ról 2x vásároltam. Második alkalomra egy genius hangfalat rendeltem kb. 20 000 forint értékben. Nem a hangzás miatt, inkább csak jól mutatott volna az asztalon. Időben megérkezett a termék, de 1-2 órás használat után (normál hangerőn) elkezdett össze-vissza recsegni. Bár dísznek vettem, de úgy gondoltam 20 ezret egy rossz termékért mégsem fogok kiadni. Velvettem velük a kapcsolatot, elpóstáztam a terméket a szervíznek... Pár nap elteltével közölték, hogy annak nincs semmi baja, nem akarták sem kicserélni, sem pedig a vételárat megtéríteni. Személyesen kellett bemenni vitázni, hogy végül visszakapjam a vételárat. Elbuktam vagy 5000 ft. benzit + kb. 2000 forintomba került, amiért elpostáztam a rossz terméket a szervízbe. Szóval 7000 ft.-ba került a nagy semmi. Szóval náluk a garival lehet gond, de egyébként ők is pontosan szállítanak.


Akit viszont nagyon-nagyon messziről kerüljetek el, az a gödöllői gigahertz bolt. Drágák, minden szart megpróbálnak rásózni a hozzá nem értőkre. Egyszer egy 4 pines táp hosszabbítót szerettem volna venni náluk (személyesen, mivel helyben voltak)... Az eladó (és tulajdonos is egyben) kinevetett, hogy én honnan jöttem, mert ilyen kábel nem létezik és "ha mégis találnék" akkor vigyem már be megmutatni. Mondta röhögve. Egy számtek boltot üzemeltet és még csak megsem győzödik róla, hogy van e ilyen, csak kinevet. Rendeltem 2-t is, csak hogy az egyiket neki adhassam...

Következő alkalommal egy TP-Link hálókártyát vettem, ami egy hét után bekrepált. Egy hónapig hitegetett, hogy szervízben van, egy hónap után már meguntam és bementem. Ekkor már csak a másik eladó volt bent, aki megsúgta, hogy szó sincs szervizelésről. Másnap megint visszamentem, hogy a tulajdonossal beszéljek... Elkezdett kertelni, hogy még mindig javítják. Ezt egy hosszú vitatkozás követte, míg végül az elvileg szervizben lévő kártyát elővette a fiokból és ekkor már azzal jött, hogy ő kipróbálta és nincs semmi gondja. Értek a pc-hez és három gépben is kipróbáltam, mindig kékhalál lett a vége. Ekkor már azt mondta, hogy ő nem fogja javíttatni, mert ő nem fog egy 3500 forintos cuccal szarakodni, neki az nagy ráfizetés lenne. A pénzt sem akarta visszaadni, már már azon goldolkoztam, hogy szájbaverem, de egy 3500 ft-os kártya miatt nem akartam rendőrségre járkálni.


Szóval őket nagyon messziről kerülni kell! Sok helyről rendeltem már, itt-ott elégedetlen voltam, hol nem jött meg időben a cucc, hol valami gagyi cuccot küldtek, máskor meg a garanciával akadtak gondok, de amit a gigahertzbél csinálnak az kész vicc. Én azonnal bezáratnám őket! Egy ismerősöm javítani vitte hozzájuk a laptopját... Nem náluk vette és az ő hibája miatt krepált be, mert a takarón használta és szellőzés hiányában "besült"... Egy hónap után közölték vele, hogy lehet menni a laptopért. Mikor kifizette a 40 000 ft.-ot akkor közölték, hogy amúgy nem sikerült megcsinálni, mert valószínűleg megrepedt valahol az áramkör. Kifizettek vele 40 ezer forintot, egy olyan diagnózisért, amit egy kicsit hozzáértő látatlanban is meg tudott volna állapítani.


Összegzés:

ipon.hu - ajánlott

bluechip.hu - jó

aqua.hu - elmegy

gigahertz.hu - Inkább Gödöllőt is kerüld el!!!!

2019. ápr. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!