Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SSD-t akarok használni gamelés...

SSD-t akarok használni gamelésre. Bírná úgy és addig mint egy "sima" merevlemez?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 01:18
 1/7 flr. ***** válasza:

Játékra fölösleges SSD max a pályabetöltéseknél fog rajta picit..ettől nem lesz több FPSed.Egy normálisabb 64 GBos árából tudnál venni egy 500/640GBos HDDt.


A kérdésre válaszolva, ha megfelelően használod akkor igen.(30%át érdemes szabadon hagyni,így megnöveled az élettartamát.)

2012. júl. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Áramszünetekre rendkívül érzékeny és ha sokat játszol akkor nagyon felmelegedhet


Nem is értem minek erőltetik az SSD-t,rendkívül drága és nekem még akár a 250GB se lenne elég...


Nem éri meg azt venni,de ha szereted szórni a pénzt baromságokra akkor vedd meg

2012. júl. 2. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Panda Péter ***** válasza:
100%

"Áramszünetekre rendkívül érzékeny és ha sokat játszol akkor nagyon felmelegedhet


Nem is értem minek erőltetik az SSD-t,rendkívül drága és nekem még akár a 250GB se lenne elég...


Nem éri meg azt venni,de ha szereted szórni a pénzt baromságokra akkor vedd meg"


Áramszünetekre érzékeny? WUT? Volt ugyan pár hibás széria, de azoknak nem kellett áramszünet hogy összefossák magukat.


Nem, nem melegszik, tapasztalat.


Lehet hogy azért nem érted miért erőltetjük az SSD-t, mert még életedben nem használtál. Nekem viszont van, és semmi pénzért nem váltanék vissza HDD-re. Nem baromság, ha az ember megfelelő célra használja. Nem kell belőle több száz giga, csak nem kell minden sz@rt rápakolni. OS, progik, ennyi.


Kérdező: nekem van játékom SSD-n, és nem gyorsulnak tőle számottevően, kicsit fürgébb a pályabetöltés, ennyi. Szóval csak játékra nem éri meg SSD-t venni, OS alá igen.

2012. júl. 2. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy meg egész jól mennek le az SSD árak, tavaly sokkal drágább volt, szóval idén még valószínűleg több SSD akad 16-32-64 GB-os, ami értelmes áron kapható. (Persze mindig lesz 'gamer SSD' de az annyit ér, mint egy 'gamer függöny'...)
2012. júl. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#3


Csak azért mert érzékeny az áramszünetekre nem jelenti azt hogy egy áramszünettől összefossa magát.Hol írtam ilyet?


Mint mondottam akkor melegszik fel ha sokat használják


Nekem semmi bajom nincs a HDD-vel,minden gyors,tökéletesen működik és sokkal több hely fér rá,nem mindenki olyan hogy csak Youtube-ozásra használja a netet


Azért vesznek SSD-t az emberek mert új dolog és valamiért az van beprogramozva az "agyukba" hogy ami új dolog azt meg kell venni mert attól vagányak lesznek


Egyáltalán nem érzem szükségszerűnek az SSD beszerzését,azt is csak a divatmajmok veszik meg

2012. júl. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Panda Péter ***** válasza:

"Csak azért mert érzékeny az áramszünetekre nem jelenti azt hogy egy áramszünettől összefossa magát.Hol írtam ilyet?"

itt következtettem, bocs


"Mint mondottam akkor melegszik fel ha sokat használják"

mint mondtam, nekem SSD van a gépemben, elég sokat használom, mivel hogy arról megy az OS, és nem, nem melegszik. jó, persze nem kétezer forintos codegen házam van nulla szellőzéssel, de nem is egy szélcsatornában van a cucc.


"Nekem semmi bajom nincs a HDD-vel,minden gyors,tökéletesen működik és sokkal több hely fér rá,nem mindenki olyan hogy csak Youtube-ozásra használja a netet"

alapvetően nekem sincs bajom a HDD-vel, mert tényleg gyors SZEKVENCIÁLIS műveletekben, és tényleg sokkal több cucc fér rá. ezért is van az SSD mellett két HDD-m. de az SSD a kis fájlokkal való műveletekben utcahosszal veri a leggyorsabb HDD-t is, OS alá pedig ez minden pénzt megér. a youtube-os dolgot meg nem tudom mire vélni, nem tudom hogy azzal mire akarsz utalni.


"Azért vesznek SSD-t az emberek mert új dolog és valamiért az van beprogramozva az "agyukba" hogy ami új dolog azt meg kell venni mert attól vagányak lesznek"

én azért vettem, hogy fürgébb legyen a rendszerem, ne kelljen a swapra várni, és ezt maximálisan kielégítette. nem volt olcsó a cucc, ennek ellenére nem érzem pénzkidobásnak, mert jelenleg egy átlagos gép "élvezeti értékét" normál felhasználás mellett egy SSD-vel lehet a leginkább növelni.


"Egyáltalán nem érzem szükségszerűnek az SSD beszerzését,azt is csak a divatmajmok veszik meg"

te nem érzed szükségesnek, mert valószínűleg nem használtál még, de lehet még csak nem is láttál olyan gépet amiben volt. ez nem baj, de ne lökd a kamu dumát, főleg ne olyanokkal szemben, akik tapasztalatból beszélnek.

2012. júl. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs szükségem rá mert egyszerűen ez a sebesség nekem megfelelő.Ezért azt a sok pénzt kiadni érte szerintem hülyeség,főleg ha valaki átlagfelhasználó.Majd ha lejjebb megy az ára na akkor mondom azt hogy igen,érdemes beszerezni.Még szerencse hogy nem vagyok türelmetlen ember,legalább ezért nem dobok ki feleslegesen pénzt
2012. júl. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!