Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond az alaplappal,...

Mi lehet a gond az alaplappal, ha nem csinál semmit?

Figyelt kérdés

Az van, hogy van egy alaplapom, amit be szeretnék rakni a másik helyett, de mindent a helyére rakok, és mégse csinál semmit.

Maga a gép elindul, de csak megy, a monitor meg nem kap jelet. Először csipogott, játszottam a memóriákkal, (1-es slot, 2-es, másik memória 1-es, majd 2-es.. stb) de ugyan az. Most már nem is csipog. Nem rég még működött, használatban is volt, most BIOS se jön be, egyáltalán semmi.

A cuccok jók, mert most is azok mennek egy másik alaplapon.

Egyébként egy elég régi kob 635t fsx alaplapról van szó, de amikor lecseréltem működött.


2012. júl. 2. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézd át rajta a kondikat. Régi alaplapnál ők az első számú gyanúsítottak.
2012. júl. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha púposak a kondik, ne csodálkozz.

írd le a bios típusát, mert minden biosnak van hangjelzése, és úgy könnyebb rá jönni a hibára.

2012. júl. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, azok valóban púposak, de amikor használva voltak, akkor is ilyen volt.

Ha az a gond, mit tudok vele csinálni?

Vagy kuka a cucc?


A bios típusát hol nézzem meg?

2012. júl. 2. 15:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Az összes púpos/folyásnyomos/megbarnult kondinak felírod az adatait (feszültség és kapacitás), bemész egy elektronikai üzletbe, és veszel helyettük újat. 500 forint alatt megúszod valószínűleg.


Ha megvannak az újak, akkor

1. fogod a forrasztópákádat, és kicseréled őket

2. elviszed ismerőshöz, aki ért hozzá és kicseréli őket

3. elviszed műszerészhez


Ha magadnak csinálod, akkor úszod meg a legolcsóbban.


Valószínűleg ezután ugyanolyan jó lesz, mint újkorában. Nekem is van 8 évet szekrényben töltött alaplapom, amin kb. 15 db. kondit kellett cserélni, de mióta kicseréltem őket, a lap tökéletesen üzemel, előtte meg se nyikkant.

2012. júl. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. :)
2012. júl. 2. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!