Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hőmérsékleti értékek - Normális?

Hőmérsékleti értékek - Normális?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nyár van, de kíváncsi lennék rá azért, hogy normális értékek-e ezek:

AMD Athlon 64 X2 4800+(2.4Ghz)

Alaplap 60°C

CPU 47°C

1. mag 54°C

2. mag 58°C

MCP 51°C

Aux 45°C

GPU 51

Winchester 1 39°C

Winchester 2 45°C


CPU hűtő: Artcit Cooling Extreme Freezer Rev.2

Sys hűtők: Elől, és hátul két darab 12 cenetis Cooler Master ventilátor.


Ezt így, kb. üresjáratban kaptam, amikor nem csinál semmit.


Everest Rendszerstabilítás teszt:

Alaplap 74°C

CPU 58°C

1. mag 67°C

2. mag 73°C

MCP 51°C

Aux 45°C

GPU 58°C

Winchester 1 39°C

Winchester 2 45°C


Továbbá: Ha hozzáérek a memóriákhoz, nagyon forrók, nem lehet rajta tartani a kezemet. Ez mennyire gond?


Oldala le van szedve.


2012. júl. 4. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:

ha a procim 50fölé melegszik kikapcsolom kicsit, a hdd még épp elég 45fokon. ha ez felé megy akkor is offolom egy félórára.


A gépház oldalát minek szedted le? Nem jár a levegő, csak poros lesz.

2012. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mivel gondolom én, így több "hideg" levegő jut be a gépbe.
2012. júl. 4. 19:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Alaplapot kicsit soknak tartom, de ha nincs gond vele, elfogadható. A többivel nincs gond.

Az oldallap leszedése csak annyiból hátrány, hogy megszűnik a légcsatorna a házban, rosszabb lesz a szellőzés. Amíg asztali gépem volt, mindig le volt szedve az oldala, nem vettem észre különösebb hátrányát. Előnye volt, hogy azonnal tudtam szerelni ha éppen azt kellett.

Első: Az 50 fok feletti kikapcsolgatás hülyeség. Dísznek vetted a géped vagy használni is akarod? Esetleg 85-90 fok körül kikapcsolhatod, egyébként meg a hővédelem leállítja a gépet ha túlmelegszik.

2012. júl. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

HDD-t féltem nagyon. azt olvastam több helyen hogy 45fölé ne engedjem inkább kapcsoljam ki mert nem szeretik.

Hazaérek, 35fokos, 1óra netezés (NEM JÁTÉK!!) és már 42fokos. Még félóra 45re felszökik és fél óra pihi utána...


Nem dísznek vettem de nem akarom gariba visszavinni.


Volt laptopom 70+fokos volt a vga, nem fagyott le de azért idáig nem szeretnék eljutni.

2012. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

[off]Nekem is van egy netbookom, Dirt 3 közben felkúszik 80-ra is, azoknál úgymond egészséges ez a hőmérséklet. Legalábbis, amíg nem kezded kívül is érezni.[/off]


Köszönöm a választ, a ramok hőmérséklete, sem gond? Csak mert még mindig fut a stabilitás teszt, és az alaplap lassan eléri a 80°C-t, amit szerintem a ram okoz.

2012. júl. 4. 20:03
 6/6 anonim ***** válasza:

20:00: A HDD elé be kell rakni egy halk 12 cm-s ventilátort, nagyon sokat segít a hűtésben.

Kérdező: A ramokon lenne hűtőborda ha kellene rájuk, de meg vannak nélküle is, hiába forrófejűek. Nyáron, ekkora hőségben természetes, hogy forró. A teszt teljesen leterheli a gépet, persze, hogy forró az alaplap.

2012. júl. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!