Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normálisak a következő hőmérsé...

Normálisak a következő hőmérsékleti értékek az alaplap és CPU-val kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Alaplap hőmérséklete játék előtt és alatt is 35 Celsius-fok.

CPU hőmérséklete játék előtt olyan 55-56 Celsius-fok, játék közben viszont 77-78.

Ez normális mértékű növekedés? Sajnos egyáltalán nem értek ehhez.


2010. jún. 16. 15:53
 1/7 anonim ***** válasza:

70 fok felett már elég necces, sőt veszélyes is használni.

Mindenképpen szerezz be egy nagyobb procihűtőt, vagy a gépház levegőáramlását irányítsd helyesen: Vedd le az oldalát :P


Nekem nagy terhelésnél sem megy 65 fölé a cpu hőfok.

2010. jún. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Egyébként közben megnéztem, nem is jók az adatok, amiket írtam.

A CPU 80-ig megy föl játék közben, és van olyan adat is, hogy:

CPU/1. mag: 86 Celsius-fok

CPU/2. mag: 86 Celcius-fok


Gondolom, ez így pláne nem jó, igaz?

2010. jún. 16. 17:00
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha az értékek asztali gépre vonatkoznak, akkor kicsit magasak. Ha laptopról van szó, akkor már nem olyan kirívóan magasak (játék közben a laptopomon nekem is simán felmegy akár 80 fokra is míg netezésnél 40 körül van).
2010. jún. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

(1.vagyok) Alaplapod viszont nincs túlmelegedve, tehát feltehetőleg nem a házadban rossz a légáramlás, mert akkor minden forró lenne, hanem csak a procidnak kevés a hűtés.


Ha legalább 1éves is elmúlt a procid, akkor

-alaposan fújd ki a proci hűtőbordáit

-ha nincs eredmény, újra kell pasztázni a proci és a hűtővas közötti felületeket (~300Ft egy fecskendőnyi paszta, egy borsó kell csak belőle)

-ha ez sem, akkor egy nagyobb hűtőt kell rá venned.

2010. jún. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a további tippeket!

Egyébként közben megint látok itt egy adatot, az everest-el nézem, hogy a CPU hűtőventillátora 2700-2900 RPM között változik. Ez mi a csudát jelent???

2010. jún. 17. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
A CPU ventilátor fordulatszáma. Ahogy melegszik a processzorod, annál gyorsabban pörög.
2010. jún. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na, közben megoldódott a dolog, csak elfelejtettem válaszolni. Szerencsére a procihűtőt kellett csak kitakarítani. Ezután erre jobban oda fogok figyelni.

Köszi a segítséget!!!

2010. jún. 22. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!