Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mikortól számít "kritikusnak"...

Mikortól számít "kritikusnak" a cpu hőmérséklete egy laptopnál ebben a melegben?

Figyelt kérdés

A laptopomban a cpu hőmérséklet 53 és 62°C fok körül mozog. Ez egy Celeron m430-as (1,73 Ghz) proci. Tudom hogy ez egy laptop, tehát jobban melegszik mint egy asztali gép, de ez az adat még elfogadható? (Piriform Speccy nevezetű programmal kísérem figyelemmel a dolgot.)

Ezzel a hőfokkal használható a gép naponta több órát akár?

Majd venni akarok hozzá egy laptop hűtőt, ilyen alá tehetőt.


[link]


Köszönöm a válaszokat.


2012. júl. 4. 21:04
 1/8 MaXXeGee ***** válasza:
Ez még simán jó. A biosban be tudod állítani, hány foknál riasszon, és hány foknál kapcsoljon le, azt hiszem, 70-75 fok az alsó határ és 90 a felső. (kikapcsoláshoz)
2012. júl. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Üdv!

Mivel ez egy régebbi konfig (gondolom a prociból) így kb 65-70 fok. De elméletileg túlmelegedésnél van egy relé ami kinyit, és letilt. Tehát attól ne félj, hogy felforr, mert fizikailag képtelen rá.

Válasz a kérdésedre: Igen, mehet naponta több órát is akár, bár időnként a "nyúzást" szüneteltesd rajta. Puha felületre ami benntartja a hőt, ne nagyon tedd (ágy, párna takaró stb..) próbáld kemény felületen használni.

Laptop hűtőről annyit, hogy nem érdemes nagyon dráát venni, mert ugyanazt tudja, mint az átlagos darabok.. 5-7 ezer között már vannak normálisak.

2012. júl. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem asztali gépbe 65 °C fokos most, igaz egész nap megy, és az idő 90%-ban játék is fut :d
2012. júl. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]


Itt egy elég meglepő adatot írnak. 100°C fok-ig írják. Ez nem irreális érték??

2012. júl. 4. 21:14
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Igen egy régebbi darab, de netezésre tökéletes.:) Van asztali szörnyetegem is, de azt felesleges hajtani ha csak netezek.


Amúgy ő a gép:

[link]


És igen, mindig asztalon van, erre figyelek.

2012. júl. 4. 21:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Laptophűtőt találtam a hardverapro-n 1600 Ft körül. Azt majd veszek hozzá. Köszi még1szer mindenkinek a választ.
2012. júl. 4. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem a laposom 90 fokos, egész nap megy, de semmi baja, most tervezek én is hűtőt venni :) esetleg egy ilyen? [link]
2012. júl. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólásban lévő hűtő szerintem már egy kicsi túlzás... Felesleges. Inkább pucold ki a notit, kend újra hűtőpasztával, pucold ki a bordákat stb.. -20fok tuti lesz a 90ből... Amúgy pedig egy ennél kisebb kategóriás hűtő untig elég..
2012. júl. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!