Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri lecserélni a videokárty...

Megéri lecserélni a videokártyámat?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy "NVIDIA GeForce GTX 580" típusú videokártyám van, de egyik ismerősöm azt mondta, hogy ideje lenne már lecserélni, mert ő most tud szerezni 40k-ért egy "AMD Radeon HD 6850" típusú kártyát, ami "lazán megalázza" a mostanit, hogy az ő szavaival éljek.

Sajnos abszolút tájékozatlan vagyok a témában, a jelenlegi gépet se én vásároltam, ezért jó lenne egy külön "szakvéleményt" is meghallgatni. Bár az eddigi videokártyám teljesítményével se volt különösebb gondom, de ha tényleg ilyen kihagyhatatlan ajánlat, akkor elgondolkozom rajta.

A segítséget előre is köszönöm!


2012. júl. 5. 12:58
 1/10 AvernusTriad ***** válasza:
40k-t mi a fenének akarsz kiadni, ha elégedett vagy a mostanival? Egyébként is, szerintem maradj az nVidiánál.
2012. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
GTX580 sokkal jobb a 6850-nél. Ne cseréld.
2012. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, a HD 6850 a GTX 560-al van egy szinten.
2012. júl. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én meg simán tudok 35000-ért szerezni egy HD6850-et, de lene merd cserélni, meg az, hogy lazán megalázza azt kétlem.
2012. júl. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor annak az ismerősödnek fingja sincs arról, hogy mit beszél... A GTX 580 nem is kicsivel jobb a HD 6850-nél.
2012. júl. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sokkal jobb a GTX580, az ismerősöd ezek szerint át akar verni vagy nem ért kellően hozzá.
2012. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Eleinte én is telljesen feleslegesnek tartottam pénzt kiadni, amikor még ez is jó. De, az említett ismerős, annyit fikázta a mostani kártyámat, hogy már kezdtem elhinni, hogy valóban le kell cserélni.

Olyanokat mondott, hogy a mostani kártyám 1éven belül totálisan elavul, amit ő ajánl az meg 2-3 évig is bőven jó lesz. Meg az NVIDIA gyártót szidta folyamatosan, hogy az szemetet gyárt, meg ilyen-olyan megbízhatatlan és mekkora szerencsém volt hogy eddig kibírta.


Ezek után majd kétszer is meggondolom mikor hallgatok rá...

2012. júl. 5. 13:48
 8/10 anonim ***** válasza:

"mostani kártyám 1éven belül totálisan elavul, amit ő ajánl az meg 2-3 évig is bőven jó lesz. "

GTX580 teljesítménye sokkal nagyobb.


"Meg az NVIDIA gyártót szidta folyamatosan, hogy az szemetet gyárt, meg ilyen-olyan megbízhatatlan és mekkora szerencsém volt hogy eddig kibírta. "

A Fermi tényleg nem a legjobb ár/értékben, a GTX560 Ti-n kívül, de az NVIDIA nem gyárt semmit, csak GPU-t tervez, amit a TSMC gyárt, és a kártyákat meg a több gyártó.

2012. júl. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne cseréld le, ismerősöd hülyeséget beszél.

Én sem szeretem az Nvidiát, de a GTX580 sokkal erősebb mint a HD6850, ez tény.

2012. júl. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, én adok neked egy HD 6850-et, a GTX 580-ért cserébe. :)


Amúgy a kettő nem is egy szegmens, a GTX 580 az előző nV széria 1 GPU-s csúcsa volt, míg a HD 6850 az előző AMD széria kb közepe.

2012. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!