Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire lenne jó az asztali...

Mennyire lenne jó az asztali ventilátor?

Figyelt kérdés

Van egy P4-es gépem (XP). Radeon 9600 xt/128 mb, 3 GHz processzor, 1 Gb Ram (2x512).

Mini ház. A processzorral az a gond, hogy a ventilátora nem a ház oldalára néz, mint a többi gép esetében, hanem a ház elejére, a bekapcsoló gombbal szemben van.


Ezáltal nagyon gyorsan melegszik az összes alkatrész. Még a ház hátulja is. A vinyó emiatt sokszor kikapcsol.

Próbáltam winchester hűtőjével is (gyári) hűteni a processzort, de a Speedfun még feljebb vitte a húmérsékletet legalább 2 fokkal.


Ezért találtam ki, hogy a gép oldalát asztali ventilátorral hűteném. Jó lenne egyáltalán, vagy csak a meleglevegőt fújná vissza a gépbe? Nem oszlana el, és így még melegebb lenne tőle az alkatrész?



2012. júl. 4. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha forgófejes ventillátor, az segíthet, de a teljes hűtést nem fogja megoldani, meg hát valjuk be őszintén: se nem túl elegáns, se nem túl kényelmes megoldás.
2012. júl. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább szereld szét a gépet. Oldalfal le, ha úgy se jó, akkor kapd ki az alaplapot. Nekem régen volt olyan, hogy egy dobozban volt az alaplap, mellette a táp :) (nem is melegedett :D)
2012. júl. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. júl. 4. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!