Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elegem van az FX-4100ból....

Elegem van az FX-4100ból. Most már tényleg nem tudom mit csináljak ezzel a hatalmas problémával:@?!

Figyelt kérdés

Egyszer már tettem fel kérdést ezzel kapcsolatban, de nem sikerült megoldani.


Azzal kezdődött minden, hogy bármivel játszom, az elején minden faszán megy, órajel 3.6GHz. Aztán 5-10p játék után leesik 1400MHz-re és elkezd szaggatni a játék, utána egész végig úgy marad, amíg ki nem kapcsolom a gépet. Nem melegszik túl, 55fok körül járt maximum 3.6GHz-en, miután lement 1400ra, olyan 40 fok. Cool n Quiet módra gyanakodtam, kikapcsoltam, semmi, nem lett jó. Utána a Turbo Core-t is kikapcsoltam, Windows7ben az energia takarékosságot is kikapcsoltam, de semmi. Mindig ugyanaz történik. Így elég idegesítő a játék, mivel kiadtam egy csomó pénzt, hogy GTA IV-t,(patchelve!!), Crysis2-t vagy Fifa12-t is low vagy közepes beállításon játsszam.


MSI 760GM-P23 FX

AMD FX-4100

Kingmax 4GB DDR3 1333MHz

MSI HD6850 1GB GDDR5

Samsung HD160JJ 8MB 7200RPM SATA

FSP FSP400-60APN


2012. júl. 6. 19:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
BIOS-t frissítsed és tedd fel újra az össezs drivert az alaplapi cd-ről, ezzel kezd a dolgot, ha nem válik be, akkor vidd el szervízbe, én az alaplapodra gyanakszom :/ Ahogy az msi oldalán elnézegettem bios frissítés nélkül is támogatja az FX-procikat, bár ott a cpu support listában más jelölésű a bios. Nekem gigabyte 970-es lapom van azon bios frissítés nélkül nem is ment a kis bull, én egy rossz memória modullal szoptam 3 hónapig mire kiderült... Először szoftveresen próáld, majd ha nem megy akkor használd ki a garanciát. Remélem működni fog a géped:)
2012. júl. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Köszi. Utánajártam, MSI oldalán a BIOS verzióhoz 17.9 van írva, 2012.03.23-as dátummal. Én áprilisban vettem ezeket, és megnéztem BIOSban, ott is 17.9 van tehát a legújabb van fent. :/
2012. júl. 7. 09:12
 13/24 A kérdező kommentje:

Esetleg még tippek? Vagy kérdezzek rá pcx-nél(tőlük vettem).


Esetleg prohardveren lehet ezzel kapcsolatban valahogy kérdést feltenni amire tudnak válaszolni a regisztrált tagok?

2012. júl. 7. 12:35
 14/24 anonim ***** válasza:

Igen.


Pl. Itt:


[link]


Viszont feszültség értékeket még mindig nem adtál meg.

Nem azt írtam hogy állítsd defaultra, ahnem azt hogy allítsd manualra a feszülstség szabályozást és nézd meg miket állított be a default, és légyszives írd is le.

2012. júl. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

biosban a CPU fesz: 1.352 V


azt is mondták hogy vegyem lejjebb feszt, meg azt is hogy tegyem fel 1.4125V-ra mert az a gyári. most akkor mit csináljak?

2012. júl. 8. 23:52
 16/24 anonim ***** válasza:
Az én FX-em feszültsége is kb 1,3V alap és terhelt állapotban is.
2012. júl. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

PH-n írtam a fórumba. Na volt 2 válaszoló, akik 2 más választ adtak:

-egyikük szerint offoljam a Turbo Core-t és az APM-,t valamint vegyem vissza 1.3V-ra mert a mostani feszt nem bírja az alaplapom

-másik szerint tegyem fel 1.4125V-ra.


Most akkor melyikre hallgassak?

2012. júl. 9. 09:14
 18/24 anonim ***** válasza:

Nah most néztem egyik külföldi fórumot.

Az asus lapokon szokott lenni VRM túlmelegedés védelem, ha azt észleli hogy a VRM-ek kritikus hőfokot értek el, visszaveszia cpu órajelét.


Próbálj meg kevesebb feszültséget adni a cpu-nak és kapcsold ki a turbo coret.


A feszültséget meg tesztelgesd, hogy meddig stabil a rendszered és hogy GTA alatt visszavesz-e az órajelben.


Ha végképp nem megy, akkor új alaplap mert ez nagyon kevés a rendszeredhez.

Mindenképp olyan lapot keres amin van VRM hűtés (cpu foglalat melett lévő kondenzátorokon lévő hűtőborda, nem chipset hűtés).

Vagy keresel olyan lapot ami 140W TDP-ig támogatja a procikat és 4+1 vagy annál több jó minőségű VRM található rajta.

2012. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Azóta már mindent megtettem:D kikapcsoltam mindent, nem jó. a vrm-hez odatartottam külön 1 hűtőt, azzal se volt jó. ebből szerintem gari lesz. de nemtudom hogy cpu vagy alaplap a rossz.
2012. júl. 26. 10:37
 20/24 anonim ***** válasza:

Ilyen vírust semmi se jelez. Lehet hogy az a baj, hogy valami kártevő eszi a géped, és nem lehet felismerni mert rohadt rövid.


Mielőtt újat veszel/visszaküldöd, próbáld ki hogy leformázol egy Winchestert/ partíciót vagy inkább az egészet, újrarakod a Windows-t, és hátha akkor jó lesz.


Sajna a mai világban már minden előfordul, lehet hogy a 100%-os CPU használtság mellé bedobtak egy ilyet is.


Én nemrég egy ilyet formáztam le magamról [xD].

2013. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!