Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet egy sima IR távirán...

Hogy lehet egy sima IR távirányítóval irányítani a laptopot?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném Dell Latitude D420 laptopomat távírányítóval használni VLC media player-hez, és XBMC-hez. A laptopon elvileg van IR port, kétféle is, FAST IR és SLOW IR, de nem találtam semmilyen programot ami akár felismerné a távirányítóm jelét, a Bios-ban beállítottam COM3-ra és itt elakadtam.


Szeretném segítségetek kérni, előre is hálás köszönet.



2012. júl. 7. 17:25
 1/3 Doctor0710 ***** válasza:
Még az ősidőkben kisérleteztem ilyen programokkal, és abban az időben a Girder volt számomra megfelelő, "mostanában" pedig a WinLIRC-et szereti a nép. Bővebb információkat nem tudok róla, de remélem sikerült jó irányban elindítanom. Nézz utánuk a neten.
2012. júl. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szia, köszi a segítséget, én is WinLRC-vel próbálkozom, de sehogy se tudom beállítani, annyi van meg, hogy COM 3 kell, és még azt se tudom, hogy az infraport érzékel-e valamit, azokból amit küldök neki.
2012. júl. 7. 18:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Rájöttem, sajna a távirányító más portot használ, ugyanis nem IRDA.
2012. júl. 20. 02:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!