Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok külső HDD vagy...

Mit gondoltok külső HDD vagy belső? A külső lassabban fogad és küld adatokat? Miben jobb és rosszabb az egyik a másiktól?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:

az eSATA HDD ugyan olyan gyors mint a normál HDD egyetlen hátránya hogy csak kikapcsolt állapotban csatlakoztatható, választható le.

az USB HDD jóval lassabb mint a SATA így rendszerlemeznek teljesen fölöslegesnek tartom a külső HDD-t


meg úgy általában is minek a külső HDD egy számítógéphez?

max arra jó ha valahova adatot szeretnél vinni vagy biztonsági másolatnak

2012. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha több otthoni gép vagy médiacenter között szeretnél adatokat közölni, akkor hálózati tároló (NAS), vagy egy erre kialakított (tehát elég minimalista) PC.


Ha többnyire csak egy gép használná, de néha lenne hurcolászva vagy kis méretű a gépház, akkor 3,5"-os külső HDD. eSATA vagy USB3.0, esetleg FireWire csatlakozó mellett a sebességgel sem lennének gondok.


Ha elfér, meg nem is kellene magaddal vinni sehova, akkor mehet a belső is.

2012. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A külső általában lassabb. De pl. egy 3.0-s USB kapcsolaton keresztül észre sem veszi az ember a sebességbeli különbséget.


Ha nem akarod hordozni, nincs értelme külsőt venni, amúgy is csak útban lenne kívül. Ha hordozni akarod az adatokat, akkor meg mindenképpen külső érdemes.

2012. júl. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, ha hülyeséget írok, de az e-sata plug&play, nem? Miért kell lekapcsolni a csatlakoztatáshoz/leválasztáshoz? Az usb-set sem kell. Nekem több éve van e-satás külső vinyóm, igaz, az enyém po e-sata, ami a tápot is az e-sata csatin kapja, de én még sosem kapcsoltam ki a gépet. Úgy használom, mint bármelyik usb-s külső hdd-t.
2012. júl. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Árban nagy a különbség egyébként? :) ha már ilyen sok szakértő visszajelzett :DD
2012. júl. 16. 18:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Általában csak nagyjából a burkolat ára. A merevlemez benne ugyanaz.
2012. júl. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom hogy az eSATA leválasztása előtt a gépet ki kell kapcsolni mint az ATA meghajtó esetében

legalább is ismerősöm vett egy ilyet és nála így kell

lehet hogy a fejlettebb Chipsetek már képesek kezelni a gép leállítása nélkül is nem tudom.

2012. júl. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!