Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek?

Milyen laptopot vegyek?

Figyelt kérdés

Egyetemre megyek, elkerülhetetlen egy új laptop vétele. 150.000 forintot tudnék rászánni, tehát ebben az árkategóriába keresek. Nem gyakran játszok rajta, de van mikor az új játékokat kipróbálom, tehát nem lenne rossz ha ilyen szempontból se lenne gyenge. Ezen kívül tervező programoknak úgy halottam nagy a gépigénye, ez viszont fontos lenne. Óriási nagy előny lenne, ha lenne billentyűzetvilágítás :)))

Sajnos nem tudom hogy laptopvásárláskor mik a fontosak, mit kell nézni, ezért kérem a ti segítségetek.

Remélem tudtok pár jó ajánlatot mutatni!

Köszönöm!



2012. júl. 22. 13:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ennyiért talán már fogsz kapni 1 jüt amik viszik a kívánt programokat és talán 1-2 játékot is. Csak ilyenkor ugye a tervező program egyik alapfeltétele a nagy teljesítményű memoria és videokártya. Rambol minimum 3 Gb kell videokártyából elég az 512 es. Szerintem menj be egy informatikai üzletbe ott mondd el az óhajod és majd ők ajánlanak jókat az adott árkategóriába. Én így hirtelen nem tudok jót mondani, de márkából Lenovo az amit nagyon dícsérnek meg a Dell. Világító billentyűzetű laptopot így nem tudok, de tudtommal lehet bele venni világítósat csak nem tudom mennyibe van az ilyen, ezért is lenne jó ha az adott üzletbe érdeklődnél mert ha ők tudnak is ilyet szerezni akkor ők beleszerelhetik neked és akkor a garanciád sem úszik el.
2012. júl. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
nézd meg a laptop.hu oldalt, ott van részletes kereső. Az asusoknál láttam bill.világítást, de sztem több típusban van.
2012. júl. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A laptop.hu sokat segített.

Erről mi a véleményetek?

[link]

Itt megvásárolható 138-ért is.

[link]

2012. júl. 22. 14:10
 4/16 anonim ***** válasza:

Javaslom a www.mysoft.hu oldal keresőjét. Egy példának ezt kerestem ki neked.

Én is egy dellt ajánlanék, azonban sajna a 150 kicsit alacsony, a jobb processzor és a dedikált videókártya nem fér bele :(

A dedikált videókártyából ne engedj, mert egy játékhoz de legfőképp a tervező programnak kell!

Az intel i sorozat tartalmaz processzorba integrált videókártyát, de pont arra elég, hogy a monitoron megjelenjen a kép :D (Ez az Intel HD3000 -ként megjelölt "kártya" )


Itt egy próba keresés, szerintem kicsit tegyél hozzá, és akkor egy jobb képet kapsz ami 4 évig becsülettel kiszolgál. (3 év gyártói garanciával.)


[link]


Az a baj, hogy ha egy intel i3 procit bejelölsz és a legalsó kategóriás (de jó) videókártyát az rögtön 171-nél indul.

2012. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Lehet hogy kicsit buta kérdés, de mi az a dedikált videokártya?

2012. júl. 22. 14:20
 6/16 anonim ***** válasza:

Ami rendesen fizikailag létező, be-és kiszerelhető "kártya".

Az integrált az csak a processzor magjában van leválasztva, a processzor saját erőforrásait használja el.

A dedikált kártya saját erőforrásokkal rendelkezik, amit a gép maga is fel tud használni külön. (Pl. kisebb feladatoknál word szerkesztésekor a videókártya számítási teljesítményét használja fel, és nem a processzort erőlteti a gép, ezzel energiát takarít meg. )


Egy tervezőprogramhoz különösen szükséges, mert ahhoz processzor és videó erőforás is kell. Ha a processzorba integráltat használnád tovább lassítanád az amúgy is terhelt processzorodat. (A videó megjelenítést még nem is említettem.)

2012. júl. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Jah és persze saját memóriával rendelkezik a dedikált kártya, azaz nem a rendszer saját memóriáját fogyasztja el a feladatai ellátására.
2012. júl. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
[link] Ezt ajánlom. Az a lenovo, amit a kérdező linkelt be, teljesítmény szempontjából gyengébb mint az integrált HD 3000....
2012. júl. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a te válaszodat is!

Pár kérdésem lenne? Amit írtál, azt a videokártyára gondoltad? Mert amit én linkeltem annak a memóriája jobb mint a HP-nak. Vagy az most nem számít olyan sokat?

2012. júl. 23. 17:19
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen a videókártya jobb benne. Igaz, hogy "csak" 4 giga RAM van benne, de ha nem akarsz virtuális gépet futtatni (VirtualBox) akkor nem is kell több.
2012. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!