Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Villámcsapásnál ha be van...

Villámcsapásnál ha be van dugva a netkábel sérülhet a gép?

Figyelt kérdés
Tarr kft-s netem van. A kábel egyszerre közvetít tv adást és a net is azon fut egy elosztóval rászerelve. Amikor nagyobb vihar van felénk kihúzom a gépet meg a többi elektromos dolgot de eszembe jutott hogy a net és tvkábel ami lényegében felsővezetékről jön levezetheti-e az esetleges villámcsapást egészen a gépig. Szerintetek?
2012. júl. 31. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem, (nem biztos) a gépig nem jut el a nagyfeszültség, hiszen még előtte van a modem, és a te esetedben a router. Ezek le vannak védve a túlárammal szemben. Ami azt jelenti, hogy adott esetben tönkre megy a modem, vagy a router, de már onnan tovább nem jut a villám okozta nagy feszkó.
2012. júl. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Golan Trevize ***** válasza:

Természetesen sérülhet, simán átmehet a tüske a modemen.


Valószínűsége viszont elég kicsi.

2012. júl. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. Szerintem inkább kifogom húzni a netkábelt is biztos ami biztos alapon. Köszi a válaszokat!
2012. júl. 31. 11:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálam a modem és az alaplapi hálózatikártya már leégett egyszer villámcsapáskor. Nem kapcsoltam ki a gépet...gondoltam most az 1x úgyse lesz semmi gond...

Hát mégis, az utcasarki trafóba csapott a villám.

Amúgy nekem az internet telefonkábelről jön.

2012. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
42%
Hogy a fenébe sérülhetne??? A netkábel optikai, elektromosságot nem szállít!
2012. szept. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!