Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja ezt a wincheste...

Miért csinálja ezt a winchesterem? És egyáltalán az okozza?

Figyelt kérdés

Estét. Szóval a jelenség:

Számítógép előtt percektől függetlenül jelentkezik a hiba, hogy lefagy teljesen, (egér, meg minden) olyan 15 másodpercre, aztán közli velem, hogy leválasztottam az egyik winchesterem.

Ezek után ha le akarom állítani, akkor nem áll le, csak forog a kis töltés jelző. Félóra után sem áll le. Miután manuálisan leállítottam, nem tudom bekapcsolni.


Vagy a BIOS képernyőnél fagy be(A ventilátorokat nem kezdi el szabályozni, tehát gondolom be sem tölti a dolgokat)

Vagy pedig a Windows betöltése közben, az animáció ugyan így megy tovább, csak nem történik semmi.


Ha kihúzom, elindítom, kikapcsolom és visszadugom akkor jó. Ezt kb 10 alkalomból 3-szor eljátssza velem. Én a tápra gyanakodtam az elején. HDS szerint 4xxx valahányszor fordultak elő hibák az adatátvitelben, de ennél többnél is tudtam normálisan használni a számítógépem.


2012. aug. 6. 00:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Legvalószínűbb, hogy a kábelekkel van gond, amik a vinyóhoz mennek. Mag van törve, eloxidálódott az érintkező, esetleg meg is égett, ilyesmi.
2012. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, egyáltalán nem mozognak, és elég hűvös a ház(a megégésre mondom)
2012. aug. 6. 00:32
 3/6 anonim ***** válasza:
a probléma egyszerű, kérj kölcsön egy vinyót, tedd bele a gépedbe, és kapcsold be úgy, ha tapasztalod a hibát még akkor a vinyó a rossz ha nem, akkor menj tovább, vedd ki a ram(okat) a gépből és kapcsold be, és úgyanígy a videókártyával meg minden, én is így jöttem rá régen a gépem bajaira, de mostanra már ez enélkül is megy:)
2012. aug. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyire hűvös a ház, itt nem játszik. Nem attól ég meg. Ahogy eloxidálódik az érintkező, egyre rosszabb lesz a kontakt, és minél kisebb felületen érintkezik a cucc, annál nagyobb lesz az ellenállás, ezáltal a rajta átfolyó áram nagyobb hőt termel. Szimpla fizika. Ez természetesen csak a csatlakozó belsejében az érintkező környezetét érinti, tehát ne arra gondolj, hogy a fél vinyód leég. Húzd ki belőle a tápcsatlakozót, nézd meg, meg van-e barnulva. Tisztogasd meg az érintkezőket benne, illetve ha molexről van szó, akkor érdemes kicsit feszesebbre is venni őket egy vékony csavarhúzóval.
2012. aug. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Két lehetőség van!

Vagy a kábel érintkezés hibás, vagy a tápod már elöregedett és nem bírja a gépet, ilyenkor a winchester feszültség védelme jelentkezik elsőre, hogy kikapcsolgat.

2012. aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma megyek tápot vásárolni, mert amúgy is kell, aztán kiderül.
2012. aug. 6. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!