Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van ilyen írható lemez? Ha...

Van ilyen írható lemez? Ha igen, mennyibe kerül, mi a neve?

Figyelt kérdés

Szeretnék kb. 7 GB-s programokat lemezre írni.A meghajtóm DVD-RW ,fájlokat kiírni csak úgy szoktam,hogy beteszem a lemezt a gépbe,USB-Flashnek formálom,ez kb. 1 perc,és egyszerűen bemásolom a meghajtóra azt,amit ki akarok írni,szóval nem használok Nero,semmilyen más dvdíró programot(windows 7 home premium a gépem) .



Ezek játékprogramok lennének,később szeretném őket lemezről feltelepíteni,ha szükséges lenne.Van ilyen lemez,ami ekkora mennyiséget bír tárolni,és meghajtómmal írni is tudom? Ha nem tudom többé megváltoztatni a lemez tartalmát,az se nagy baj.



#lemez-írás-nagy-mennyiség-7-GB
2012. aug. 7. 13:39
 1/8 anonim válasza:

A Blu-ray lemez:

2011-ben adott hírt a General Electric az 500 GB-os optikai adattároló lemez prototípusáról, amit a DVD és a Bluray utódjának szánnak. Az alapjául hologramos technológia szolgál: a nyers polikarbonát lemezen több milliárdnyi apró hologramképet helyeznek el, majd az írást végző lézer úgy rögzíti az információt, hogy egyes hologramokat kiéget, másokat meghagy. Előbbiekből lesznek a nulla értékű bitek, utóbbiból az egyesek.

EZ KELL NEKED!!!

2012. aug. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Találtam Blu-ray lemezt 50 GB nagyságban,tényleg ez kell nekem :D Lájkoltalak :) És nem is drága,1500 Ft . Egyszer írható,de az nem számít.És egyébként tudnám írni DVD-RW-vel ?


[link]

2012. aug. 7. 13:48
 3/8 Golan Trevize ***** válasza:

nem tudod írni DVD íróval.

ha az íród tud dual layeres DVD-t írni, akkor az kell neked. (8,5 GB)

2012. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És hogyan tudom megnézni,hogy tud-e írni ilyet?
2012. aug. 7. 13:53
 5/8 anonim ***** válasza:
DVD-író nem ír blu-rayt mert más technológia. Külön BR-író kell hozzá, ami viszont visszafelé kompatibilis, így az ír DVD-t és CD-t is.
2012. aug. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És dual layerest tudok írni?
2012. aug. 7. 14:33
 7/8 Golan Trevize ***** válasza:

Rá kell, hogy legyen írva az íród elejére.

Ilyesmi feliratot keress: DVD-R DL.

2012. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Laptopom van,és semmi sincs az elejére írva :S Valahol máshol is meg lehet nézni?
2012. aug. 7. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!