Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi történt a memóriakártyámmal...

Mi történt a memóriakártyámmal? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

tegnap csináltam egy képest, akkor este még mindig jó volt, megtudtam nézni, ma reggel viszont már nem jelenítette meg az album (ZTE Blade). A kameránál megtudtam nézni (ott jelzi az utolsóként készült kéepeket), és ott láttam, hogy a kép alsó részén, szürkés-színes sávok jelentek meg. A telefont csatlakaoztattam a géphez, hogy áttegyem ezt a képet, de ahogy rámentem a gép újraindult (a gépem alapbóül elég furán viselkedik, ez most mindegy). Kihúztam a telefont, amíg tölt a gép, addig működött minden. Eztiuán ismét csatlakoztattam a telefont, most is rámentem kérdéses képre, de a gépem nem tudta megniytni, "dekódolás hibát" írt ki. Ezután lecsatlakoztattam a gépről a telefont, és onnnatól kezdve nem tudok semmit sem csinálni vele - azt írja ki az értesítő sávon, hogy hibakeresés az sd-kártyán, és nem történik semmi (a menübe betudok lépni, meg a névjegzyék, stb működik, csak éppen a kártyán lévő dolgokat nem tudom elérni). Kiszedtem a kártyát, kiszedtem az akksit is, és ezek után újraindítotam a telefont de ekkor is ugyanez történt (magyarul: semmi). Átraktam egy másik telefonba a kártyát, az azt írja ki hogy a kártya nem felismerhető.

Mit tegyek vele? Végképp tönkrement? Visszatudom szerezni valahogy a képeimet, zenéimet, stb?



2012. aug. 12. 11:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Kártyaolvasóval olvastasd be a microSD kártyát, és mentsd le az adatokat... A memóriakártya (ismeretlen okból) valószínűleg tönkrement!
2012. aug. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

MOst megint megpróbálkoztam a memóriakárty másik telefonba való áthelyezésével. Itt most látja a zenéimet, néhány videómat (kettő kivételével), és egyéb (pl.: játékok által létrehozott) mappáimat, de a képeimet egyáltalán nem érzékeli.

Lehetséges, hogy a kérdésben leírt rossz dekódolású kép miatt nem látja a többi fájlt? Tehát olyamsire gondolok, hogy a windows megváltoztatta volna ezeknek a fájloknak az olvashatóságát?

Ezek után már nem valószínű az az elmélet, hogy a kártya tönkrement,nem? Nem esélyesebb az, hogy "csak" a képek felismerésében vana hiba?

Egyébként a Bladem amikor benne volt a kártya, látszott, hogy "szenvedett" a felismerésével: feladatkezelőben néztem, hogy a cpu használat minimum 88%-os volt és az egész telefon belassult...

Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 12. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!