Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapi vga probléma, hogy...

Alaplapi vga probléma, hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

van egy FUJITSU PRIMERGY TX120 szerverem, Ubuntu 9.04 rendszerrel.

az alaplapba bekötöm a monitort.

bootolás meg minden megy.

tölti be a rendszert és egyszer csak elmegy a kép:

- amikor a monitorba kötöttem a kép fekete, azt írta ki h frekvencia hiba van... kis ablakba az van, hogy rakjam 60 Hz-ra és 1280×1024-re, nade hogy?! :)

-amikor a TVre kötöttem akkor meg ugyanúgy boot megy, aztán "NINCS JEL"

a gép megy mert a billentyűvel kitudtam kapcsolni.

egyszer amikor próbálkoztam és úgy hagytam olyan 30-60 percre és utána bekapcsoltam a monitort bejött minden :)


van valakinek ötlete, hogy tudnám megcsinálni?

DSUB kábelt használtam

lehet DVI kéne? vegyek átalakítót?


2009. júl. 21. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Alaplapot reseteld le akkor alapbeállítások lesznek aktívak és így már lennie kell képnek. Jumperrel vagy bioson keresztül.
2009. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

ehhez szerintem nem kell bios reset.

a hiba szerintem ott van hogy az ubuntu nem ugy működik mint a windows.ugye ha a win-be elállítod a frekvenciát olyanra amit a monitor nem tud megjeleníteni akkor egyszerűen nyomsz egy alt+tap-ot és készen van mert visszahozza az alapállapotba.

ubuntunál ez nem igy működik....ott beállítja viszont a monitor nem támogatja és igy te nem látsz semmit a képernyőn....

ha értesz a linuxhoz akkor a recoveryből futtass egy terminált és ott fogsz tudni hibát javítani...és figyelj hogy ne állísd el a frekvenciát....csak olyanra amit bir a monitor is:D

2009. júl. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!