Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy PC be gyenge tápot...

Ha egy PC be gyenge tápot veszek, az mennyi idő múlva mondja fel a szolgálatot?

Figyelt kérdés
2012. aug. 18. 22:50
 1/6 Psyho ***** válasza:

Ha a gyengét úgy érted, hogy Watt -ban kevés, akkor el sem fog indulni a gép rendesen.


Ha meg úgy hogy gyenge minőségű tápot veszel (most márkákat nem említek), akkor amikor úgy gondolja. :)


Ezt nem lehet megjósolni. Van akinek szerencséje van és 1-2 évig is kibírja a táp, másnak meg nincs és 1 nap alatt elszáll.

2012. aug. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Az enyémben 10 éves gagyi codegen táp van, és most is arról a gépről írok, és a feszültségértékek is jók. Ha megy a ventilátor (odarakod a kezed, és néha leellenőrzöd, hogy eléggé nyomja-e a levegőt), és nem melegszik túl, annak sem kell kinyiffannia 1 nap alatt. Az lehet, hogy nem a legjobb a hatásfoka...
2012. aug. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát én semmilyen esetbe se vennék Codegen-t. Nem egyszer láttam és hallottam már, hogy elfüstölt gépeket...
2012. aug. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lutri.
2012. aug. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy milyen vas van a kodegány alatt. Nekem 4évig ment egy gépem egy 350w-os alatt, de a gép alig használt ~150w körül mindent egybe véve ha maxon hajtottam és így nem izgatott :D

Viszont ha új gépet vesz az ember amiben nem gagyi cuccok vannak akkor nem éri meg kockáztatni.

2012. aug. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha figyelembe veszed, hogy:

a,A számítógép hűtésére a tápegység ventilátora alkalmatlan!

b, Az olcsóbb márkáknál a gép teljesítményfelvétele ne haladja meg a táp névleges teljesítményének 50-65%-át.

c, Évente legalább kétszer sűrített levegővel alaposan portalanítasz.

Akkor olyan nagy tragédia már nem történhet.

2012. aug. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!