Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen PC-összeállítást...

LinuxPower kérdése:

Milyen PC-összeállítást javasoltok a lenti szempontok alapján?

Figyelt kérdés

Új PC-re gyűjtők, és úgy döntöttem, hogy inkább alkatrészenként veszem meg, és én magam rakom össze. Egyrész azért, mert így teljesen az én igényeimre szabva tudok gépet venni, másrészt jóval olcsóbb, mint előre összeállított gépet venni. Árban én 100-150 ezer forintra gondoltam. (Ennél lehet egy kicsivel több is, de minnél kevesebb legyen.) Tehát a szempontok:


- AMD-s CPU és graf. kártya

- Belső WiFi

- min. 500 GB merevlemez.

- Az alkatrészek kompatibilisek legyenek egymással. Pl. Az alaplapot bele lehessen rendesen rakni a házba, stb. (Tudom, hogy ez magától értetődő, de én szeretek biztosra menni, ezért írtam le.)

- 2 vagy esetleg több monitort tudjon egyidjüleg használni.

- Teljes mértékben kifogástalanul működjön rajta a legfrissebb Ubuntu

- Minden azonnal (vagy szinte azonnal) és akadásmentesen menjen

Ha pl. Meg van nyitva a Minecraft, akkor amellet ugyanolyan gyorsan menjen a böngésző, mintha egyedül az menne, úgy, hogy közben még megy egy zenelejátszó is meg mondjuk Skype.


Monitort, egeret, billentyűzetet, hangfalat nem kell belinkelni, mert az a korábbi géptől megmaradt.


Amire használni fogom: Minecraft, Steam (mikor kijön Ubuntura), Wine-al régi játékok emulálása (Half-Life 1, SWAT3, stb.)


Összeszereléssel kapcsolatos kérdés:

A CPU-nak a hűtését elősegítő "krémet" (nem tudom mi a neve) külön kell megvenni, vagy alapból adnak a procihoz? Ha külön kell venni, akkor hol? Mennyit kell rákenni, és muszáj-e használni, vagy nélküle is működne minden?

Az összerakással kapcsolatban kizárólag ezt nem tudom.

Előre is köszönöm a segítséged! :-)



2012. aug. 25. 05:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

Több dolog miatt fogok Ubuntut használni.

"Elsősorban azért mert eddig is azt használtam."

Gamergépet veszel, de linuxon játszasz..? Nem látom, hol van ebben a ráció.


"Azért is, mert a Windowst utálom"

Mit utálsz benne? Ma már egy Ubuntu Linux is gyakorlatilag ugyanúgy néz ki mint a Windows. Használtam Ubit, 10.04-es verzióját. Tetszett, jóvolt, Wine-nal még WoWoztam is, de visszaálltam XP-re. Teljesen úgy éreztem magam, mint aki kalitkába van zárva.


"emiatt Linuxon kívül más nem jöhet szóba"

Dehogynem. OSX.


"Mivel csak az Ubuntuval vannak tapasztalataim, ráadásul már teljesen megszoktam"

Ubiról Windowsra sokkal könnyebb lenne átszoknod.


"amire használom/használnám a gépem arra tökéletes"

Wine-nal akarsz régi játékokat emulálni. De ha egyszer játszani akarsz, akkor még mindig nem értem. Inkább emulálgatsz (ami nem is életbiztosítás, hogy működik) és tolod fele olyan szép beállítások mellett, fele akkora felbontáson.


"meg amúgyis ingyenes, és emellet legális"

Nem tudom, de engem spec. rohadtul hidegen hagy, hogy jogtiszta-e a Windowsom, vagy sem.


De te tudod. Tényleg. 150k-ból már összejön olyan gép, ami minden mai játékot visz FullHD-ben high/very high grafikai beállítások mellett. WINDOWSon.

2012. aug. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Ok, kösz az infót. :-)

Akkor valószínűleg úgy fogom csinálni, hogy veszek egy 60GB-os SSD-t a rendszernek és a programoknak, meg egy 320GB-os HDD-t a fájlokhoz.

2012. aug. 25. 08:23
 13/20 A kérdező kommentje:

Hogy azt korábban is írtam, azért kell erős gép, hogy minden akadásmentesen, és azonnal történjen.


Az Ubuntu egyáltalán nem úgy néz ki, mint a Windows. Szerintem te a Kubuntu-ra gondolsz, az az Ubuntu KDE Plasma változata. Az tényleg úgy néz ki, mint a Windows.

Egyébként amióta Ubuntut használok, egyszerűen elidegenedtem a Windowstól, pl. suliba majdnemhogy fájt XP-t használni.


Az OS X-et azért nem emlitettem, mert azt hittem, egyértelmű, hogy aznnem jöhet szóba. OS X-et csak úgy lehet rendesen használni, ha Apple gépet veszek, de az viszont marha drága, és nincs befolyásom afelett, hogy minlegyen a gépben.


Áttérni még véletlenül sem akarok, a fentebb leírt okok miatt.


Játszásra - legalábbis azokhoz a játékokhoz, amiket fogok használni biztosan - elegendő az Ubuntu.


Régi, illetve régebbi játékokat meg nagyon szépen lehet futtatni Wine-nal. Nyilván nem GTA4, BF3, meg hasonlók, de arra úgyis ott az Xbox...

2012. aug. 25. 08:39
 14/20 A kérdező kommentje:

A géppel kapcsolatban 2 dolog betonbiztos, és tuti, hogy nem fogom változtatni, tehát kár megpróbálni lebeszélni róla:


1. Ubuntu OS

2. AMD CPU/GPU

2012. aug. 25. 08:57
 15/20 anonim ***** válasza:
34%
2012. aug. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

Rémesen rossz konfig utolsó..


Alaplap ASROCK 970DE3/U3S3 1 db 15.794 Ft

Processzor AMD FX-6100 3.30GHz AM3+ BOX 1 db 32.190 Ft

Memória KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 1 db 5.398 Ft

Videókártya SAPPHIRE 11200-07-20G HD7850 2GB GDDR5 PCIE 1 db 57.599 Ft

Merevlemez SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.14 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003 1 db 20.409 Ft

Optikai egység NEC AD-7280S Fekete OEM 1 db 4.305 Ft

Ház M-TECH FM12A BLUE 1 db 5.054 Ft

Táp FSP Hexa 400W 1 db 10.008 Ft

Összesen: 150.757 Ft (118.706 Ft + áfa)

2012. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
22%

"Rémesen rossz konfig utolsó"

Na ezt mond akkor Alex1111 nek. :)

Mert az ő gépét linkeltem...

Ja és annyi, hogy a kérdező lehetőség szerint minnél OLCSOBBAN akar gépet, és nem 150k + ban, amit te raktál össze...

2012. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
47%
Hogy ezt a gépet nem ma rakta össze, azt borítékolnám. Phenom II X4 még hagyján (bár szerintem jobban megéri az FX4100), de hogy 6850, a 7770 helyett..
2012. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

A dr. Bosko által ajánlott konfig ugyan drágább, mint az előtte levőé, de jobb ár/érték-arányúnak tűnik, illetve benne van az általam kijelölt árkategóriában, ráadásul Februárig úgyis lemegy valamelyest az ára.

A ház meg kifejezeten tetszetős! :-)

Mindenkinek köszönöm a segítséget! (Megy a zöld pacsi is.)

2012. aug. 25. 11:24
 20/20 A kérdező kommentje:

A Radeon HD7850-nek melyik csatlakozójára mit és hogyan kell csatlakoztatni, hogy több monitort tudjak használni, illetve max. mennyi monitort tudok csatlakoztatni és milyen csatlakozónak kell a monitoroknak rendelkezni?


Illetve az AMD-s CPU-nál végül kelle e valamit csinálni a hűtőpasztával, és ha igen, mit?

2012. aug. 25. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!