Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FULL HD monitor és sima monitor?

FULL HD monitor és sima monitor?

Figyelt kérdés

KB Mennyi külömbség van 1 full hd led monitor és 1 sima lcd monitor között??főleg játékokban??észrevehető nagyon a különbség?? Ezt néztem ki : [link]

véleményeket róla lécci megéri-e


2012. szept. 2. 00:44
 1/4 anonim ***** válasza:
A lednek az az előnye hogy kevesebbet fogyaszt és jobb a fényereje. Amúgy játékok terén nem nagyon van különbség, inkább a panelt kell nézni. De arra is figyelj hogy egy jobb TN panel szebb képet ad mint egy szar IPS. Amúgy ez egész jó kis darabnak tűnik ennyiért meg is éri megvenni.
2012. szept. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ja és az sokat változtat hogyha HDMI-n jön majd az adat nem pedig a hagyományos módon??
2012. szept. 2. 00:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy HDMI, vagy DVI legyen, mert ezek a digitálisak (esetleg DP port de az ritkább). A HDMI annyival jobb, hogy ha van hangszóró a monitoron, akkor az a hangot is szállítja.
2012. szept. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A led monitor is LCD, erről szeretnek megfeledkezni. Annyi a különbség, hogy az LCD-nek fénycsöves háttérvilágítása van, a LED-nek pedig értelemszerűen LED-es. Megmondom őszintén, én még olyan hulladék IPS panelt nem láttam, ami ne vert volna oda bármelyik TN panelnek. Azt is tegyük hozzá, hogy egy nem hozzáértő embernek halál mind1, milyen monitort vesz, nem fogja látni a különbséget.

Hiába veszed meg a legdurvább IPS-t, nem fogod értékelni.

Manapság jobban megéri IPS-t venni, az áruk nagyon lement és sokkal jobb a színhűségük. A fénycsöves lcd és a led lcd között egyértelmű a különbség, a led feketéje erősebb, oldalról nincs bevilágítás.

2012. szept. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!