Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Switch -ként hogyan tudnám...

Switch -ként hogyan tudnám üzemeltetni a villámcsapást érő router -emet?

Figyelt kérdés

Van egy Edimax BR-6204WLg


[link]


Ez a wireless router üzemelt nálunk, azaz a netkábel a WAN portba ment s több géppel megvolt osztva a net.

Egy sajnálatos villámcsapás miatt a WAN port kiégett, viszont maga a router még üzemelt (villogott, stb.).


Viszont tavalyi éven felvittem a kollégiumba, ahol a szobákban ilyen kis net portok vannak s a kábelt csatlakoztattam az "1" -es porttal, s így notebook -kal és telefonnal is egyaránt, gond nélkül tudtam használni a netet, viszont később az egyetemi hálózat valamit csinált, s nem lehetett se torrentezni, se a router -eket használni, s azóta nem működött. Azonban egy pár hónappal később megint megoldódott, s lehetett torrentezni is, meg minden, a probléma az, hogy ekkor már nem tudtam Swtich -ként üzemeltetni a routert. Nem nagyon értek hozzá, de rendesen elállítottam valamit a router programjában, s szerintem emiatt sem működik ez az egész.


Milyen beállításokat kellene elvégeznem, hogy üzemeljen Switch-ként?


2012. szept. 3. 07:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Drága ,ne égesd itt magadat,ilyen kérdéssel,hogy ,hogy kell beállítani egy villámcsapást elszenvedett routert .

Sehogy.

Az ilyent kiszokták dobni,és vesznek helyette egy sértetlent.

már 5-6 doboz cigi árából megvan

2012. szept. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy ilyen routerem. Wifi megy, 4 Lan portból 3 megy, WAN port és egyik LAN kiégett, switch-ként még üzemel. Ha nincs DHCP beállítva a routeren és az egyetemi hálózat ad IP-t, akkor működnie kell, de egyszerűbb, ha veszel új routert, már 5-6 ezerért kapsz.
2012. szept. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :)

Elsőhöz, pedig nem dohányzom, s nálunk olcsóbb a cigi :D

2012. szept. 3. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!