Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a notebook, a...

Mi a különbség a notebook, a netbook, az i-Pad és az i-Phone között?

Figyelt kérdés

A lányom a diplomamunkáját írja. Mivel dolgozik is mellette, eléggé kevés ideje van, és már többször mondta, hogy ha nem a nehéz laptopját tudná magával vinni mindenhova, azon tudná írni. De az nehéz meg nagy. Láttam vele egykorú és sokkal fiatalabb kölyköket is ilyen tábla pc-szerű dolgokkal (de azt tudom, hogy a tábla pc semmire sem jó, mert azt egyszer a fiammal leszólták az asztalnál, hogy semmire nem jó :) )

Szerintetek melyiket tudná a legjobban hasznosítani, ha kapna egyet? Szerintetek melyik a legjobb megoldás? Írhattok márkát is! Meg típusokat - például a notebook az egyenlő a laptopjával?! Mert akkor a netbookot találom a kicsi laptopnak (az akkor jó?) Az i-phone pedig csak egy telefon, nemde? Azon nem írnak diplomamunkát. Sajnos nem tudom, hogy melyik mire való. Elmondanátok mi a különbség a 4 dolog között? Egy tudatlan ötvenes anyuka, aki meglepné leterhelt lányát (mert a pénzt nem fogadja szívesen...) Köszönöm!


2012. szept. 18. 21:20
 1/8 Komplikato ***** válasza:
70%

A notebook az egy asztali gépnek megfelelő hordozható gép.

A netbook olyan gép, aminek kicsi a teljesítménye (lasabb processzor, kevesebb memória), de kisebb a mérete is, ezért hordozható.

Ez azért fontos, mert létezik drága pénzért sub notebook vagy "ultracompact" ami szintén pici és hordozható, de azok inkább jobb teljesítményű belső részzel rendelkeznek.


Ez a diploma munka esetén pont teljesen mindegy. Az iPhone egy "okostelefon", sok mindenre jó, de szakdoga írására szerintem nem. A Tabletek meg hasonló képességű, de nagyobb kijelzőjű eszközök. Ezek között van olyan, amihez van billentyűzet is ...


Én magánvéleményem szerint netbookot vennék, mert az felel meg a legtöbb dolognak amire szüksége lehet. Márkát és típust akkor írnék ha lenne egy összeg minimum és maximum amibe bele kéne férnie.

2012. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, a notebook a laptop, a netbook a kis laptop, az iPad a táblagép, az iPhone pedig a telefon. Ha nem szereti hurcolni a nagy laptopot, akkor netbookot vegyél neki, a másik kettő alkalmatlan bárminemű érdemi munkára.
2012. szept. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Laptop/netbook: nagy, nehéz, max 5 órás akkuidő, rendes asztali oprendszer, viszonylag nagy tudás


Netbook: Kisebb tudású a laptopnál, s méretében is kisebb


Táblagép/ iPad: Kevesebb tudás, hosszabb akkuidő (én iPad-et csak kenyérvágó deszkának vennék)


iPhone: Csak egy telefon, rossz ár/érték arány


Diplomamunkára legjobb egy notebook, de, ha fontos a könnyűség, akkor egy netbook jobb, bár azon rosszabb gépelni.

2012. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Laptop/netbook: nagy, nehéz, max 5 órás akkuidő"


Ott vannak már az ultrabookok is. :)

Méretben a netbook és a notebook között vannak általában, bár van belőlük "rendes", 15.6"-os méretű is.

Illetve ezek kapásból ennél többet bírnak! :)


Netbookon (szerintem) nem igazán lehet hosszabb terjedelmű szöveget írni, bár láttam olyat, aki azon írta a szakdogáját, de eléggé megszenvedett.

+ Oda kell figyelni, hogy milyen hardver van benne, mert ha túl gyenge, akkor a szövegszerkesztés is elég nehezen fog menni rajta.


A notebookok a legjobbak munkára (vagy az ultrabookok, de ezek árban 200.000-tól indulnak, szóval elég drágák...).

Mondjuk ha van már egy gépe, akkor lehet valóban elég egy erősebb netbook is.

2012. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

@21:52

A szövegszerkesztő egy 233 MHz-es P2-esen is megy - csak te még valószínűleg nem éltél akkor. A 97-es word bőven elég megírni a szakdogát, ha nem bírna el újabbat, formázásra meg ott a laptop.

2012. szept. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De igen éltem.

Viszont a legtöbb esetben egy szakdoga megírásához nem elég csak egy word-öt nyitni, valamint azért a 97-es manapság nem nagyon elterjedt és támogatott. Persze az új verziók is kompatibilisek, de hibák előfordulnak, pdf támogatás csak külön telepített pdf printerrel van hozzá, ráadásul a formátuma kb 5* annyi helyet foglal, mint az újabbak.

2012. szept. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A lányom egyik barátnője kapott valamilyen "Macbookot". Az interneten találtam is Macbook nevű laptopot, Apple. Eléggé drága a legolcsóbb (Macbook Air) is (329 000 forint)... Nem is értem a többi infót, ami oda van írva. De egy-másfél kilósak, az nagyon jó lenne neki. Ultrabookra tudnátok nekem példát mondani? Félek amiatt, hogy Nem lesnne-e túl gyenge egy netbook?
2012. szept. 22. 23:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Macbookot tök fölösleges venni neki, kevesebb, mint fele annyiból lehet sokkal jobb gépet is kapni. Ezen főként a márkát fizettetik meg.


Érdemes lenne bemenni egy számítógépes, vagy kifejezetten laptop boltba és ott érdeklődni, ott több és jobb infót fognak adni. (Pontosabban az igényekhez tudják szabni az ajánlatokat.)

2012. szept. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!