Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram-nál mennyire számít az...

Ram-nál mennyire számít az mhz, minél nagyobb annál jobb? Vagy bőven elég az 1600mhz?

Figyelt kérdés
2012. szept. 22. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Minél magasabb, annál gyorsabban tud adatot leadni és felvenni. Számítani számít, de azért mondjuk egy 800 Mhz-s és egy 1600 Mhz-s között nem fogsz észrevenni 2x-es gyorsulást. Nem mellesleg 1600 felett csak a legdrágább alaplapok támogatnak még csak, ha jól tudom.
2012. szept. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Procitól számít inkább de persze alaplaptól is

tuning nélkül alapból csak

Ivy Bridge (3xxx) támogatja az 1600MHz et

meg AMD FX ami 1866MHz et támogat alapból

de egy Sandy Bridge csak 1333MHz et támogat

persze van sokféle proci és más foglalat is de újonan átlagos felhasználó am3+ és 1155 ben jó ha gondolkodik

.

ha van külön pci-e videokártyád akkor felesleges nagy mhz ü ram játékokhoz

1600 nak is értelme Ivy/FX mellett van

többihez nyugodtan mehet 1333 semmi hátrányod nem lesz belöle

viszont árban mivel nincsenek nagy eltérések nem olyan nagy gond ha nagyobat veszel csak tuning nélkül nem fog akkora órajelen üzemelni

2012. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Asus Maximus V Formula és egy Intel Core i7-3770K-t szereztem be na most ezek támogatják 1600mhz-t vagy kisebbet vagy nem?(jól néztem a legkisebb 1866mhz-t ram-ot támogat)
2012. szept. 22. 12:29
 4/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ez Ivy Bridge processzor tehát 1600 at támogat alapból

de mivel tuning az alaplap és a proci is így tudod tuningolni ramot is

általában feljebb is húzható pl. egy1600 1866 ra

de akár eleve olyant is vehetsz

de mint irtam ram ból nagy nyereséged nem lesz ha csak nem IGP HD 4000 t használod

vagy olyan munkád van amivel ramban nagysebeségen dolgozol

.

legkisebb amit támogat 1866 ezt nemtudom mire irtad

2012. szept. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
tehát akkor nyugodtan tehetek bele 1600-ast?az asus honlapján láttam, lehet félre értetem!
2012. szept. 22. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!