Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Vettem egy SSD-t, felraktam...

Vettem egy SSD-t, felraktam rá a Windows-t, de ha az SSD-t állítom be, hogy arról bootoljon, akkor nem indul el az OS. Ez micsoda?

Figyelt kérdés

Az SSD-re telepítettem most a win7-et, de a bootnál még mindig az előző vinyó van megadva, ennek ellenére mint a villám úgy tölt be. Ha átállítom a BIOS-ba a boot device-t az SSD-re akkor kidob valami hibát, de amint vissza állítom a régi vinyóra már megy.


2db 1 terrás vinyó van a gépbe, az egyik kifogástalanul üzemel, a másikat viszont nem látom (ez van a biosba beállítva mint boot), de a Lemezkezelőben igen. Formázni nem lehet, és van rajta 130mb-tnyi valami. Nem egészen értem mi van. Valaki tud segíteni?


2012. szept. 25. 21:03
1 2
 1/11 algopirin ***** válasza:

Win7 telepítéskor létrehoz magának egy 100mb"system particiot" néha nem azon a winyon amire telepíted hanem ha több is van a gépbe akkor megesik egy másikra, hogy ez miért így van megmondom őszintén fogalmam sincs utána nézni meg nem nagyon volt kedvem, én azzal megoldom telepítéskor csak az a winyo van benne amire telepítem azt kész.

Szerintem ez lehet a megoldás ha nem arról a winyorol bootolsz ahol az a "system particio" van akkor nem tudja betölteni magát.

Ha az SSD-n csak a "C" particio van és nincs egy 100mb os "system particio" akkor szinte biztos ez a gond.

2012. szept. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Panda Péter ***** válasza:
valamit elszurtal a telepitesnel. erdemes ugy csinalni, hogy addig a tobbi meghajtot lehuzod, ne zavarodjon be az installer.
2012. szept. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 algopirin ***** válasza:
Megoldás: húzd le a winyokat és csak az SSD-vel rakd újra mielőtt belakod rendesen a rendszered, én azt csinálnám.
2012. szept. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké megcsináltam, köszi a segítséget. Most az SSD-ről bootol probléma mentesen, viszont a lemezkezelőbe továbbra is ott van az az 1terrás vinyó, amin van 130mb adat. Formázni továbbra sem tudom. A hibaüzenet: A Windows nem tudja formázni a lemez rendszerpartícióját. Nem lehet az a rendszerpartíció, ha bent sem volt mikor az új win-t telepítettem nem? Mi a módja, hogy ismét normális vinyót csináljak belőle?
2012. szept. 25. 22:56
 5/11 A kérdező kommentje:
Oké végül csak rájöttem.. Valamiért mikor a windows telepítése után visszaraktam a másik két 1 terrás WD vinyót akkor a BIOS önmaga átállította a boot beállításokat. Fogalmam sincs miért, de vissza állítottam, és úgyézki megy a dolog.
2012. szept. 25. 23:03
 6/11 algopirin ***** válasza:

Delete Volume ?!

persze ha töküres a winyo...

2012. szept. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 algopirin ***** válasza:

Csak megy az..

Sokszor ennyin múlik csak logikusan kell gondolkozni és ha adott egy hiba végig kell menni mi okozhatja és egyesével kizárni, a végén az marad ami tényleg okozza.

2012. szept. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyetlen egy kérdésem maradt. Ez így felütötte a fejemet, hogy most ugye van az SSD, és a másik kettő vinyó. Az egyik 1 terrás vinyóból leválasztott 100mb-ot, és készített egy külön partíciót. Most azt leformáztam, mivel nem volt rá szükség, de most úgy jelzi a lemezkezelő, hogy két felé van osztva az az egy szerencsétlen. Nem lehet valahogy vissza csatolni a szétválasztott részt?
2012. szept. 25. 23:09
 9/11 algopirin ***** válasza:

Normál esetben ha az SDD-n van most az a 100mb "system particio" a "C" mellett akkor töröld le az 1TB winyo mindkét partícióját, tehát azt a szerinted 130mb-osat is meg a nagyobbat elvileg simán engednie kéne (delete Volume) azt kész, ha nem engedi akkor ott még valami mindig nincs rendben és a rendszer valamiért azt látja-használja.

Persze csak ha amúgy tök üres az 1TB winyo.

2012. szept. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Panda Péter ***** válasza:
akaarmilyen kulturalt particio menedzselo progival ossze tudod mountolni a ket particiot, elvileg adatvesztes nelkul, persze azert egy backup nem art.
2012. szept. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!